Microsoft
Czytany poradnik
Czym otworzyć plik .xltx?
0

Czym otworzyć plik .xltx?

AUTOR:  Mariusz Szarowski24 maja 2017

XLTX – Plik szablonu programu Microsoft Excel. Niestety w starszych wersjach Excela 97-2003 występuje problem z poprawnym wyświetleniem szablonu programu Excel.

Jak otworzyć plik .xltx

W celu poprawnego otworzenia skoroszytu .xltx w starszych wersjach programu Microsoft Office Excel (97-2003) możemy skorzystać z programów do konwertowania plików. Jeżeli posiadamy wersje Excela 2007 z łatwością możemy otworzyć plik XLTX w trybie zgodności i przekonwertować skoroszyt do formatu zgodnego z Microsoft Office Excel 2007. Program Excel 2007 domyślnie otwiera pliki .xltx w trybie zgodności. Na pasku u góry, obok nazwy pliku pojawia się informacja o uruchomieniu pliku w trybie zgodności. Firma Microsoft na swojej stronie udostępnia aktualizacje i konwertery plików, za pomocą których bez problemu będziemy mogli otworzyć skoroszyt (XLTX) w starszych wersjach programu.

Na stronie Microsoft dostępne są także aktualizacje i konwertery plików, które mogą pomóc w otwarciu skoroszytu programu Microsoft Excel 2007 w poprzedniej wersji programu Excel (Excel 97-2003). Jeśli jeszcze nie zainstalowano aktualizacji i konwerterów, przy próbie otwarcia skoroszytu programu Excel 2007 może zostać wyświetlony monit o wykonanie tej czynności. Wgranie określonego konwertera, aktualizacji uchroni nas przed zakupem nowej wersji pakietu Offica. Uruchomieniu pliku w trybie zgodności umożliwia wprowadzanie zmian. Niestety nowe funkcje, które są dostępne w Office 2007 nie będą dostępne w starszych wersjach Excela. Jeżeli nie posiadamy wgranego pakietu Office, istnieje możliwość otworzenia  plików Excela (skoroszyty .xltx) w trybie tylko do odczytu za pomocą darmowego programu Excel Viewer.

Skoroszyt .xltx, można otworzyć również za pomocą bezpłatnego programu LibreOffice Calc. Program LibreOffice Calc dostępny jest wraz z darmowym pakietem LibreOffice. Otwierając skoroszyt .xltx w LibreOffice Calc istnieje możliwość edycji i wprowadzania zmian tak jak w przypadku pakietu Microsoft Office.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze