Zakupy i e-commerce
Czytany poradnik
Czy zakupy w aptece internetowej są bezpieczne? Przekonaj się!
0

Czy zakupy w aptece internetowej są bezpieczne? Przekonaj się!

AUTOR:  Porady.org29 października 2019

Jesteśmy już przyzwyczajeni do kupowania przez Internet ubrań, butów, akcesoriów do domu czy artykułów spożywczych, jednak wielu z nas ma wciąż obawy przed zakupem w sieci preparatów leczniczych. Czy ich zamawianie online wiąże się z ryzykiem?

Sprawdź, czy wybrana apteka działa zgodnie z prawem

To, czy apteka internetowa, w której chcemy zrobić zakupy, działa legalnie, można łatwo zweryfikować. Przede wszystkim na jej stronie powinny znaleźć się dane kontaktowe, informacja o stacjonarnym odpowiedniku placówki, a także odnośnik do Biuletynu Informacji Publicznej Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego. Państwa Unii Europejskiej mają ujednolicone logo, przedstawiające biały krzyżyk z czterema paskami w tle.

O tym, że wybrany podmiot działa legalnie, świadczy również informacja na stronie, że poddaje się on kontroli przez Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny oraz Wojewódzką Inspekcję Sanitarną.

Duży wybór preparatów i proste wyszukiwanie

Kolejnym czynnikiem sprawiającym, że wybieramy zakupy w aptekach stacjonarnych, może być przekonanie, że mają one większy asortyment różnych produktów. Tymczasem ich internetowe odpowiedniki również mogą pochwalić się szeroką ofertą. Znajdziesz tu obok preparatów leczniczych, suplementów, witamin, także dermokosmetyki dobrej jakości do pielęgnacji włosów i ciała. Możesz również zamówić lek dostępny na receptę i odebrać go w placówce stacjonarnej, za okazaniem recepty.

Co przemawia za zakupami online?

Zwolenników robienia zakupów w sieci nie trzeba przekonywać, że to rozwiązanie jest po prostu wygodne i pozwala na zaoszczędzenie dużej ilości czasu. W końcu możesz kupić wybrany produkt bez wychodzenia z domu, a przy tym o jego dostępności lub braku dowiesz się natychmiastowo. Na pewno wielu z nas zdarzyło się stać w kolejce w aptece, aby finalnie się dowiedzieć, że wybranego produktu nie ma i że trzeba go dopiero zamówić. Ponadto korzystając z apteki internetowej, możesz bez pośpiechu sprawdzić wszelkie informacje dotyczące wybranego produktu i porównać go z innymi. Takie komfortu możesz nie mieć w aptece stacjonarnej, zwłaszcza gdy za Tobą czeka dużo osób w kolejce lub gdy postrzegasz kupowany produkt jako wstydliwy.

Na koniec warto dodać, że w aptekach online można liczyć na ciekawe promocje, zwłaszcza w okresie świątecznym i z powodu różnych okazji, na przykład Dnia Matki.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze