Technologie
Czytany poradnik
Czy wiesz jak poprawnie ładować smartfona? [infografika]
0

Czy wiesz jak poprawnie ładować smartfona? [infografika]

AUTOR:  Alicja Hudzik21 czerwca 2019

Jak ładować smartfona - infografika

Infografika [kliknij by powiększyć]

Chcesz się dowiedzieć, jak dbać o baterię w telefonie? W tym poradniku podpowiemy Ci jak ładować smartfona tak, by wydłużyć żywotność jego baterii!

Jak ładować smartfona, by wydłużyć żywotność jego baterii?

Telefony komórkowe w dzisiejszych czasach służą do wykonywania wielu różnych czynności. Poza smsowaniem i nawiązywaniem połączeń głosowych umożliwiają także przeglądanie i przesyłanie multimediów, surfowanie w Internecie, wykonywanie zdjęć wysokiej jakości, rezerwowanie biletów, nawiązywanie transakcji i granie w gry.  Podzespoły smartfona takie jak bateria, procesor, czy pamięć RAM są poddawane dużemu obciążeniu, nic więc dziwnego, że telefon szybko się rozładowuje. Jak ładować smartfona, by zapewnić mu jak największą żywotność?

Jak ładować smartfona – praktyczne porady

  • Aby wydłużyć działanie baterii, ładuj ją jednokrotnie, do osiągnięcia poziomu 90%
  • Nigdy nie zostawiaj urządzenia podłączonego do ładowarki po przekroczeniu 100% naładowania (nie dotyczy nowszych modeli, m.in. Huawei – telefony te mają zabezpieczenie, dzięki któremu mogą być podłączone do ładowania na całą noc)
  • Nowe urządzenia posiadają zabezpieczenia chroniące przed całkowitym rozładowaniem – rozładownie baterii do 0% nie jest dla nich groźne, ponieważ telefon wyłącza się w odpowiednim momencie, zanim bateria ulegnie uszkodzeniu

Warto wiedzieć: aby wydłużyć żywotność baterii, instaluj regularnie aktualizacje – producenci telefonów ciągle udoskonalają w smartfonach system pobierania energii z baterii!

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze