Czytany poradnik
Czy leasing się opłaca?
0

Czy leasing się opłaca?

AUTOR:  Agnieszka Szarak13 lipca 2018

Wielu przedsiębiorców zastanawia się nad tym, czy leasing się opłaca? Ta opcja na szybkie zdobycie samochodu, sprzętów elektronicznych czy maszyn jest bardzo kusząca. Rozwiewamy wszelkie wątpliwości.

Leasing – definicja

Zacznijmy jednak od samego początku, a mianowicie od definicji leasingu. Jest on bowiem formą finansowania inwestycji, która nie wymaga od przedsiębiorstwa angażowania dużych środków własnych. Chodzi też o to, że przez cały czas trwania umowy o leasing, przedmiot umowy ciągle jest własnością leasingodawcy, a leasingobiorca opłaca go poprzez raty leasingowe. Są różne warianty leasingu i w zależności od tego, czego potrzebujesz. Znajdź w firmach leasingowych to, co odpowiada Ci najbardziej.

Leasing się opłaca, czyli o zaletach

Jest kilka znacznych powodów, dla których leasing się opłaca. Przede wszystkim dlatego, że uzyskasz go dużo prościej niż kredyt. Formalności jest po prostu mniej, nie musisz długo czekać na decyzję, a opłacane przez Ciebie przedmioty będą dostępne możliwie najszybciej.

Co więcej, takie rozwiązanie sprawdza się, szczególnie jeżeli dopiero rozwijasz swoją firmę i nie posiadasz jeszcze dużego kapitału, który umożliwi Ci kupno własnych aut, komputerów czy maszyn na produkcji. Dzięki leasingowi możesz więc ruszyć ze swoją działalność tak, jak planowałeś. To bardzo wygodna opcja, dająca szereg możliwości.

Jednak leasing się opłaca nie tylko niedoświadczonym przedsiębiorcom. Decyduje się na niego mnóstwo doświadczonych firm, a dlaczego? Powodem jest przede wszystkim to, że leasing pozwala pozostać na czasie wszystkim firmom zajmującym się nowymi technologiami. Sam wiesz, że w tym środowisku telefon, który był nowy dziś, jutro może stać się absolutnym przeżytkiem. Zamiast co chwila inwestować w innowacyjne rozwiązania, obciążające budżet przedsiębiorstwa, lepiej jest wziąć je w leasing.

Ta opcja znajduje jeszcze swoje zastosowanie w fabrykach oraz na produkcjach. Gdy maszyny do wyrobu danych produktów są przestarzałe, należy przygotować się na niebagatelny wydatek. Żeby uniknąć kłopotów finansów i zapewnić komfort pracy pracownikom, leasing bywa niezbędny. Widzisz więc, że leasing się opłaca i warto wziąć go pod uwagę w Twojej firmie. 

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze