Czytany poradnik
Czuj się atrakcyjnie latem
0

Czuj się atrakcyjnie latem

AUTOR:  Agnieszka Szarak26 maja 2018

Latem nie każdy jest beztroski, radosny i zadowolony z pięknej pogody. Wraz z nastaniem upałów, wiele osób nie czuje się komfortowo, gdy spływa po nich pot. Jak sobie z tym poradzić?

Odpowiedni ekwipunek

Najtrudniej latem jest chodzić do pracy, w której obowiązuje ścisły, elegancki dress code. Nie da się w żaden sposób przeskoczyć białej koszuli, długich spodni i marynarki. Panie w tej materii mają zdecydowanie łatwej. Zawsze mogą założyć elegancką sukienkę lub przewiewną spódnicę. Nie mniej jednak, na wszystko istnieją sposoby.

Wychodząc do pracy, kiedy wiesz, że później czeka Cię jeszcze wędrówka na zakupy lub spotkanie z przyjaciółmi lub zwyczajnie długi dzień, nie wstydź i zabierz ze sobą kilka rzeczy, które pozwolą Ci poczuć się lepiej. Jeżeli masz w pracy prysznice — sprawa jest jasna. Skorzystaj z tej opcji, korona Ci z głowy nie spadnie, a to Ty poczujesz się z sobą dobrze i świeżo.

Gdy taka opcja nie istnieje, zabierz ze sobą dezodorant, mokre chusteczki oraz wodę termalną do spryskania twarzy. Chusteczkami obmyj wszystkie miejsca, w których czujesz się nieświeżo, spryskaj je dezodorantem i gotowe! Na koniec schłodź twarz wodą termalną. Prosty zabieg, lecz gwarantujemy, że poczujesz ulgę.

Ubiór latem

Nie każdy lubi chodzić w krótkich spodenkach, koszulkach na ramiączkach czy sukienkach. Ludzie mają ku temu swoje powody. Jedni posiadają kompleksy, innym się to zwyczajnie podoba, a jeszcze inni mają poczucie skrępowania ich ruchów. Żeby jednak uniknąć wartkich stróżek potu spływających po Twoich ciele, gdy temperatura wzrasta do 30 stopni, wybieraj ubrania z włókien naturalnych. Przepuszczają one bowiem powietrze i chociaż trochę ułatwią Ci życie. Ich wybór jest zdecydowanie lepszy niż zakładanie na siebie bluzek z poliestru lub stylonu, w których możesz się dosłownie zagotować!

Grunt to dobre nawodnienie

Odpowiednie nawodnienie to podstawa latem. Dzięki temu będziesz się czuć dobrze, zdrowo i zdobędziesz siły na przetrwanie upałów. Zacznij więc dzień od szklanki wody i zagwarantuj sobie stały dostęp do czegoś do picia. Noś jedną butelkę w torbie, przynieść sobie więcej płynów do pracy lub skocz do sklepu, jeżeli zapasy się skończyły. Latem powinno się bowiem pić aż 2 l wody dziennie. Dla niektórych tu dużo, inni spokojnie wyrabiają normę swoją i jeszcze kilku osób. Ważne jest jednak, żeby nie pić tej ilość na raz, tylko w pewnych odstępach, nawet jeżeli akurat nie czujesz pragnienia.

Dodając do wody trochę cytryny czy pomarańczy z cukrem, sprawisz, że płyn dłużej utrzyma się w Twoim organizmie i nie będziesz ciągle biegać do łazienki.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze