Co warto zwiedzić w Warszawie

Warszawa to jedno z najdynamiczniej rozwijających się europejskich miast stołecznych. Ale oczywiście poza biurowcami, drapaczami chmur i siedzibami wielkich firm, znajduje się tam wiele fascynujących obiektów i odbudowanych po wojnie zabytków. Prezentujemy listę najciekawszych miejsc wartych zobaczenia w Warszawie. 

1Stare Miasto

Warszawska Starówka to jeden z obiektów wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Znajduje się tam Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta i dawną siedzibą władców I Rzeczypospolitej – Zamkiem Królewskim. Doskonałe miejsce na historyczną lekcję albo rodzinną kolację w jednej z wielu lokalnych restauracji.

2Łazienki Królewskie

Prawdopodobnie najpiękniejszy kompleks pałacowo-ogrodowy w Polsce, wybudowany w latach osiemdziesiątych XVIII wieku przez Stanisława Augusta Poniatowskiego. Znajdują się tam cztery ogrody: Królewski, Romantyczny, Modernistyczny oraz Chiński, które stanowią idealny cel romantycznego spaceru.

3Muzeum Powstania Warszawskiego

Jedno z najnowocześniejszych i na pewno najciekawszych muzeów historycznych w stolicy. Znajduje się w dawnym budynku Elektrowni Tramwajów Miejskich, posiada ponad trzydzieści tysięcy eksponatów i operuje zaawansowanymi technikami audiowizualnymi – doskonale działa na wyobraźnię młodzieży i ukazuje sens walki oraz tragedii w czasie wojny.

4Centrum Nauki Kopernik

Kolejna na naszej liście placówka edukacyjna, rozwijająca zainteresowania i pasję naukową młodocianych. Posiada różnorodne laboratoria, w których mogą przeprowadzać eksperymenty wszyscy powyżej trzynastego roku życia, Planetarium Kopernika gdzie przedstawiane są pokazy filmowe oraz wiele fascynujących wystaw.

5Pałac Kultury i Nauki

Kontrowersyjny pomnik czasów PRL-u i najwyższy budynek w Polsce. Jest miejscem organizacji wystaw i targów, a także siedzibą firm i instytucji kultury, takich jak Muzeum Ewolucji PAN czy Muzeum Techniki. Na szczycie znajduje się taras widokowy z imponującym widokiem na stolicę.

WYPOWIEDZ SIĘ

Wprowadź treść komentarza.
Wprowadź swoje imię.