Dom
Czytany poradnik
Co powiesić nad kanapą w salonie?
0

Co powiesić nad kanapą w salonie?

AUTOR:  Agnieszka Szarak8 lipca 2018

Zastanawiasz się nad tym, co powiesić nad kanapą w salonie? Chociaż może się to wydawać mało istotnym detalem, ma wielki wpływ na charakter całego wnętrza. Często to  detale decydują o efekcie końcowym.

Miejsce nad kanapą w salonie

Nim zaczniesz przechadzać się po sklepach i przeglądać oferty dostępne w internecie, zacznij od zmierzenia miejsca, jakie masz nad swoją sofą. To głównie od tego zależy, jakiej wielkości dekoracje możesz zawiesić nad meblem oraz czy możesz sobie pozwolić na jeden element, a może kilka?

Niezależnie jednak od tego, czy miejsca jest dużo, czy mało, powiesić zawsze coś możesz. W ten sposób Twoje mieszkanie nabierze charakteru i zrobi się naprawdę przytulne. Miejsce wymierzone? A więc przejdźmy do przyjemnej części związanej z wyborem oraz najlepszymi pomysłami.

Duże pole do popisu

Jeżeli nad kanapą w salonie masz naprawdę spory kawałek wolnej ściany, stoi przed Tobą nie lada wyzwanie, aby je zagospodarować. Dobrym pomysłem jest więc wybranie obrazu, który składa się z kilku elementów. Jego motyw oraz kolorystyka zależą tylko i wyłącznie od Twojego gustu. Ważne, żeby wszystkie elementy, składające się na jedno dzieło,  nie były ściśnięte i mogły zaprezentować się na ścianie w pełnej krasie.

Inny pomysł to prezentacja kolekcji. Jeżeli miejsca masz sporo, w świetny sposób wyeksponujesz zbierane przez Ciebie maski, mapy, modele samolotów czy plakaty. Dobrze, aby kolekcja znajdowała się w jednym miejscu, żeby podkreślić jej atrakcyjność. Jeśli jednak nie posiadasz kilku albo kilkunastu przedmiotów, które chciałbyś zaprezentować, zawsze dobrym rozwiązaniem będą zdjęcia. Dzięki miejscu, jakie posiadasz, możesz zamienić ścianę w album rodzinny, a kto wie? Może nawet zrobić drzewo genealogiczne?

Niedużo miejsca

Wariant, gdy nad kanapą w salonie jest mnóstwo wolnej przestrzeni, już omówiliśmy, teraz coś dla tych, którzy nie mogą powiedzieć tego o swoim pokoju. Tutaj również można wykazać się kreatywnością oraz pomysłowością. Co powiesz na jeden, duży obraz? W zależności od tego, czy będzie on pionowy, czy poziomy, uda Ci się sprawić, że salon będzie wyglądał na szerszy lub wyższy.

Inne rozwiązanie to umieszczenie po skosie dwóch lub trzech grafik o podobnej tematyce. Zadbaj jednak o to, aby nie były one zbyt duże, żeby nie zdominowały wnętrza całego pokoju. Zawsze możesz jeszcze na nich zawiesić lampki LED, które obecnie są bardzo mocne i sprawią, że wnętrze Twojego salonu będzie przytulne. Jeżeli jednak żadna grafika ani obraz nie wpadły Ci w oko, co powiesz na szablon do malowania? To świetny i kreatywny pomysł na upiększenie mieszkania!

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze