Czytany poradnik
Cebula w sklepie i na świecie [Antyrady]
0

Cebula w sklepie i na świecie [Antyrady]

AUTOR:  Agnieszka Szarak20 kwietnia 2018

Życie coraz droższe, a Ty zastanawiasz się, jak przyoszczędzić w tych ciężkich czasach? Nie martw się. Podpowiemy Ci kilka niezawodnych sposobów na zostanie milionerem.

Jednorazowa elegancja

Każdy z nas lubi wyglądać dobrze. Bywają jednak sytuacje, kiedy wygląd jest szczególnie ważny. Takie okazje to wesela, chrzciny, studniówki czy bankiety firmowe. Bądź jednak sprytniejszy od kolegów kupujących garnitury za kilka tysięcy. To samo tyczy się wieczorowych kreacji dla pań.

Takie ubranie założysz najpewniej raz na rok. Zamiast drogiego zakupu, który później schowasz do szafy na długi czas, nie odrywaj metek, kiedy już wyjdziesz ze sklepu. Albo zrób to tak, żeby można je było z powrotem przyczepić do sukni lub marynarki. Musi to jednak wyglądać naturalnie, jakby cena nigdy nie była zdejmowana. Zachowaj również paragon i po prostu zwróć kreację do sklepu po owocnym wieczorze. Z pewnością będziesz wyglądać fantastycznie. Tak samo, jak zaoszczędzone pieniądze na Twoim koncie.

Kobieca pomysłowość

Z reguły lepiej jest kupić droższy kosmetyk od tego tańszego. Ale na pudry, podkłady, szminki, cienie do powiek i maskary można wydać fortunę! Zamiast notorycznego grasowania po drogeriach i wypatrywania wyprzedaży, rusz głową. Codziennie rano przed pracą albo innym wyjściem skorzystaj z bezpłatnych usług wizażystek, które są dostępne w niektórych drogeriach. Ponownie zaoszczędzisz sobie pokaźną kwotę pieniędzy, a przy okazji będziesz wyglądać świetnie w profesjonalnie wykonanym makijażu.

Światowe oszczędzanie

Żeby naprawdę oszczędzić, trzeba być czujnym przez cały czas. Nigdy nie wiadomo, kiedy nadarzy się okazja do skumulowania na koncie kilku groszy ekstra.

Wykorzystaj więc tę szansę, gdy jesteś na wyjeździe w kraju lub za granicą. Ewentualne wakacje wcale nie muszą oznaczać utraty cennego kapitału. Skorzystaj z bogactw, jakie oferują pokoje hotelowe. To pomoże Ci uniknąć zbędnych wydatków w przyszłości.

Wyciągnij więc np. baterie z pilota do TV, który jest w pokoju. To samo zrób z zegarem i innymi sprzętami zasilanymi w ten sposób. Następnie udaj się do łazienki. Z pewnością dostałeś żel pod prysznic, szampon, a nawet odżywkę do włosów. Zabierz je ze sobą i nie zapomnij przejść się po pokojach rodziny i znajomych. Może oni uznają żel i baterie za zbędne, ale to Ty masz zmysł oszczędzania, a nie oni.

Zmyślne jedzenie na mieście

Chodzisz po restauracjach i uważasz, że wszystko jest za drogie? Niektóre ceny są naprawdę wysokie, a jakość niezadowalająca. Istnieje jednak sposób na najedzenie się do syta, a przy okazji – zachowanie całej wypłaty dla siebie.

Wystarczy, że gdzieś w połowie dania wrzucisz do niego swój włos. Albo po zjedzeniu jego części, oznajmisz, że dalej nie będziesz jeść, bo coś jest zepsute. Jeżeli zrobisz tak w kilku restauracjach jednego dnia, z pewnością napełnisz brzuch, a w dodatku nic nie zapłacisz. Może są to zuchwałe działania, lecz oszczędzanie wymaga poświęceń.

Niniejszy poradnik ma charakter humorystyczny i należy do cyklu Antyrady, w którym co tydzień przedstawiamy porady dający efekt odwrotny do zamierzonego 🙂

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze