Czytany poradnik
Basen a odchudzanie – jak ćwiczyć?
0

Basen a odchudzanie – jak ćwiczyć?

AUTOR:  Klaudia Ozimek7 sierpnia 2018

Jeśli zastanawiasz się, jak schudnąć i dobrze się bawić, to wybierz pływanie! Pływanie to dobry sposób na schudnięcie. A jaki związek ma basen, a odchudzanie? Podczas pływania do ruchu włączone zostają wszystkie partie naszego ciała. Ruch ten pobudza spalanie tkanki tłuszczowej. A jednocześnie podczas pływania modeluje się nasza sylwetka. Sprawdź więc, jak ćwiczyć, żeby odchudzać się na basenie.

Basen, a odchudzanie – sesje pływania

Nie zaczynaj od długich dystansów. Możesz zacząć od dziesięciominutowych sesji pływania i stopniowo je wydłużać. W ten sposób nie nadwyrężysz mięśni ciała i nie odbierzesz sobie radości z pływania. Nie ważne jak długo pływasz, ponieważ nawet podczas dziesięciominutowej sesji nasza sylwetka się modeluje, dzięki czemu będziemy wyglądać na szczuplejszych. Jednak dopiero po trzydziestu minutach pływania rozpocznie się proces spalania tkanki tłuszczowej.

Urozmaicone pływanie – basen, a odchudzanie

Jeśli zastanawiasz się jaki związek ma basen, a odchudzanie to koniecznie zacznij urozmaicać swoje treningi na basenie. Przekonasz się wtedy, że pływanie pomaga w schudnięciu i doskonale rzeźbi sylwetkę. Możesz w trakcie pływania, co jakiś czas zmieniać styl pływania. Możesz również zdecydować się na fitness na basenie. Takie ćwiczenia pomogą ci przyśpieszyć proces spalania tkanki tłuszczowej. A co najciekawsze wcale nie musisz pływać szybko. Wystarczy, że przepłyniesz kilkanaście razy basen w powolnym tempie, a szybko zobaczysz efekty odchudzania na basenie.

Zrezygnuj ze słodyczy po treningu

To oczywiste, że po treningu jesteśmy głodni i pierwsze co nam przychodzi do głowy, to słodkie przekąski, które szybko dodadzą nam energii. Jednak to nie najlepszy pomysł, jeśli zależy ci na spalaniu jak największej ilości tkanki tłuszczowej. Temperatura wody w basenie zwiększa nasz apetyt jeszcze bardziej, więc najlepiej zabrać ze sobą zdrową, lekką przekąskę. Basen, a odchudzanie będzie miało sens, tylko jeśli będziemy przestrzegać zasad zdrowego odżywiania. Jeśli o tym zapomnimy, to nawet długie sesje pływania na basenie nie sprawią, że będziemy mieć piękną, zgrabną sylwetkę.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze