Edukacja
Czytany poradnik
Back to school, czyli jak przygotować dziecko do roku szkolnego?
0

Back to school, czyli jak przygotować dziecko do roku szkolnego?

AUTOR:  Porady.org5 sierpnia 2020

Czas wakacji i odpoczynku powoli dobiega końca. Nie tylko dla dziecka, ale i też dla rodziców. To właśnie oni muszą przygotować niezbędne artykuły szkolne i sprzęty, które będą potrzebne dziecku do nauki. Jak przygotować dziecko do roku szkolnego? W co musisz zaopatrzyć swoją pociechę, aby nauka była łatwiejsza? Wszystkiego dowiesz się czytając nasz poradnik. 

Kiedy zacząć kompletowanie wyprawki szkolnej? 

Przed zakupami artykułów szkolnych warto zapoznać się z cenami w popularnych marketach i wybrać ten, który ma najlepsze ceny. Z nie którymi rzeczami można wstrzymać się do ostatniej chwili, ponieważ promocje trwają nawet do pierwszego tygodnia roku szkolnego. Są to zeszyty czy przybory szkolne takie jak długopisy, ołówki czy kredki. Jeśli chodzi o plecak, strój na w-f czy potrzebny sprzęt do nauki warto zaopatrzyć się w niego już w sierpniu. 

Co musisz kupić dziecku do szkoły? 

Twoje dziecko, aby dobrze zacząć rok szkolny musi mieć wszystkie podstawowe artykuły szkolne. Oto lista, która pomoże Ci skompletować wszystko co będzie potrzebne uczniowi na lekcjach:

Zeszyty – Pamiętaj, że zeszytów powinno być tyle co przedmiotów, których będzie uczyło się twoje dziecko. Warto mieć też dwa zeszyty zapasowe. Najlepiej po prostu rozpisać sobie na kartce przedmioty to na pewno ułatwi zakup. Większość zeszytów powinna być w kratkę oprócz zeszytu do muzyki czy języka polskiego. Jeśli twoje dziecko dopiero zaczyna uczyć się pisać wybierz zeszyt z trzema linijkami. 

Plecak – Jest to jedna z najważniejszych rzeczy, które musisz kupić. Twoje dziecko będzie nosiło na swoich plecach kilka kilogramów, dlatego musisz zadbać o to, aby plecak był dobrze wyważony i w jak najmniejszym stopniu obciążał plecy. Przeznacz na niego trochę więcej pieniędzy. 

Przybory szkolne – Jeśli twoje dziecko nie jest pierwszoklasistą sprawdź dokładnie czy przybory szkolne z poprzedniego roku nadają się jeszcze do użytkowania. Dokładny przegląd starych artykułów pozwoli Ci na oszczędzenie trochę pieniędzy. Co jednak musisz kupić, gdy dziecko idzie pierwszy raz do szkoły? Na pewno muszą to być linijki, kalkulator, kredki, farby, plastelina, nożyczki, ołówki, gumki do mazania, temperówka, długopisy bądź pióro do pisania, blok rysunkowy, korektory czy kolorowe długopisy do zakreślania. 

Strój na zajęcia WF-u – To kolejna sprawa o której musisz pamiętać. Taki strój musi być wyposażony w koszulkę, spodenki bądź długie spodnie sportowe i buty. Fajnie, gdyby dziecko miało dwie koszulki i jedną pare krótki i długich spodni. Gimnastyka może odbywać się kilka razy w tygodniu więc jeden komplet stroju nie zdąży się wyprać. Ważne, aby ubranie przepuszczało powietrze i było wysokiej jakości. 

Co jeszcze będzie potrzebować Twoje dziecko oprócz podstawowych artykułów szkolnych? 

Jeśli masz już całą listę podstawowych rzeczy, które twoje dziecko będzie potrzebowało na lekcjach. Zastanów się nad urządzeniami, które wspomogą jego naukę. Na pewno przyda mu się laptop, dzięki któremu będzie mogło z łatwością odrobić lekcje. Może też być mniejsza wersja czyli tablet. Na wielu zajęciach nauczyciel często prosi dzieci o wydrukowanie pracy domowej, dlatego domowa drukarka na pewno ułatwi takie zadanie. Nowy smartfon z internetem to też dobra inwestycja w edukacje dziecka. Dlaczego? Jadąc autobusem do szkoły zawsze może sprawdzić interesujące go rzeczy, które będą potrzebne na danej lekcji.

Przeczytaj więcej o akcji Back to school na stronie sklepu Media Expert.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze