Czytany poradnik
Autostop – jak zacząć?
0

Autostop – jak zacząć?

AUTOR:  Alicja Hudzik1 sierpnia 2018

Autostop – jak zacząć przygodę z tym hobby? Gdzie łapać stopa? Jak robić to bezpiecznie? Zapraszamy do lektury!

Autostop – jak zacząć łapać stopa?

Pamiętaj o tym, by się rozsądnie spakować, jeśli planujesz autostop. Jak zacząć przygodę z tą formą transportu? Warto zadbać o schludny wygląd oraz wyposażyć się w wygodne buty i karton lub kartkę, na której markerem napiszemy miejsca, do których planujemy się udać na stopa. Podróż stopem należy zaplanować etapowo, przydatne w tym mogą być mapy miejsc, w które zamierzamy się udać oraz znajomość lokalnego języka. Im dokładniej zaplanujesz wyjazd autostopem, tym większa szansa, że uda Ci się dotrzeć w wymarzone miejsca! Zanim udasz się w przygodę z autostopem, przeanalizuj, gdzie znajdują się drogi z poboczami, hotele i atrakcje, przy których możesz próbować łapać podwózkę.

Autostop – jak zacząć i co należy wiedzieć o łapaniu stopa?

  1. Autostop to nie tylko wyzwanie fizyczne. To także próba charakteru, umiejętności komunikacyjnych oraz determinacji. Jeśli będziesz cierpliwy, na pewno znajdziesz kierowcę chętnego, by Cię podwieźć, ale pamiętaj o tym, żeby odpowiednio planować trasę i miejsca na stopa.
  2. Większość ludzi, którzy biorą w podróż autostopowiczów, jest uczciwa, jednak może się zdarzyć, że natrafisz na złą osobę. Unikaj autostopowania nocą, a drogocenne przedmioty schowaj dokładnie w kilku różnych miejscach.
  3. Podróżuj autostopem w mieszanych parach, nigdy nie jedź autostopem w pojedynkę, zwłaszcza jeśli jesteś dziewczyną!
  4. Dbaj o przestrzeń samochodu swojego kierowcy, nie zaśmiecaj jej i nie niszcz jego pojazdu.
  5. Pamiętaj, że zatrzymywanie samochodów na autostradzie jest karalne. Transportu szukaj przy dużych ulicach, na parkingach i stacjach paliwowych w pobliżu autostrady.

Popularne cele podróży autostopem

Popularność podróży autostopem w Polsce rośnie. Kluby turystyczne i organizacje sportowe organizują nawet autostopowe wyścigi i mistrzostwa. Wśród popularnych celi autostopowych podróży można wymienić takie kraje jak Hiszpania, Włochy, czy Chorwacja. Jeśli podróżowanie tradycyjnymi środkami komunikacji Cię nuży, spróbuj dotrzeć na urlop w nietypowy sposób! Autostopem możesz bezproblemowo dotrzeć nad polskie morze, do Bratysławy lub Pragi oraz w polskie góry! Plusy takiego sposobu na podróżowanie to nie tylko redukcja kosztów związanych z transportem, ale też szansa na nawiązanie nowych znajomości oraz okazja do odbycia prawdziwej przygody!

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze