Microsoft
Czytany poradnik
Aktualizacja sterowników – Driver Easy
0

Aktualizacja sterowników – Driver Easy

AUTOR:  Patrycja Kabaj20 marca 2016

Dlaczego warto aktualizować sterowniki? Powodów można by wymieniać dużo (problemy z uruchamianiem gier, problemy ze stabilną pracą komputera etc.). Często producenci sprzętu na stronie piszą o poprawie stabilności pracy sterowników i łatkach bezpieczeństwa w nowych wersjach sterowników.

Jednak ile osób z nas regularnie odwiedza witrynę producenta w celu pobierania najnowszych aktualizacji? Robi to bardzo niewiele osób. Oczywiście jeżeli system, z którego korzystamy działa stabilnie nie musimy aktualizować sterowników. Nie każdy z nas wie jaki sprzęt posiadamy i które sterowniki przeznaczone są do naszej płyty głównej, karty graficznej, karty dźwiękowej etc. Robienie ręcznie aktualizacji wiąże się z odwiedzeniem nawet kilku witryn. Po aktualizacji sterowników kilku urządzeń najczęściej zniechęcamy się do sprawdzenia pozostałych witryn producentów sprzętu, z którego korzystamy.

Aplikacja Driver Easy

W sieci istnieje kilka fajnych programów, które zrobią to za nas. Niestety niektóre z nich są płatne. Warto zwrócić uwagę na program o nazwie Driver Easy. Program po uruchomieniu w bardzo krótkim czasie przeskanuje system i wyświetli raport z nieaktualnymi sterownikami. Aplikacja charakteryzuje się prostym i intuicyjnym interfejsem.

Po uruchomieniu aplikacji, klikamy na Scan Now. Program przystąpi do identyfikacji sprzętu, który posiadamy. Kolejny krok to kliknięcie na przycisk Get Drivers. Ostatni to natomiast ściągnięcie sterowników, możemy pobrać sterowniki indywidualnie dla każdego urządzenia, bądź ściągnąć wszystkie dostępne, klikając na Download All.

Istotną wadą aplikacji jest korzystanie ze swojej bazy sterowników, brakuje także możliwości sprawdzenia wersji sterowników ze stroną producenta urządzenia. Korzystając z programu Driver Easy jesteśmy jednak w stanie bez znajomości sprzętu szybko zaktualizować sterowniki i zaoszczędzić sporo czasu. Warto przed przystąpieniem do aktualizacji sterowników utworzyć punkt przywracania systemu. W razie problemów po aktualizacji sterowników będziemy mieli możliwość przywrócenia systemu do stanu z pierwotnego (przed wgraniem sterowników).

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze