Czytany poradnik
7 sposobów na płaski brzuch
0

7 sposobów na płaski brzuch

AUTOR:  Marzena Kuźma4 marca 2018

Utrata tłuszczu wokół talii może być nie lada wyzwaniem. Nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchu nie tylko jest naszym kompleksem, ale także czynnikiem powstawania wielu chorób. Te zadziwiająco proste zasady sprawą że upragniony ABS w końcu wyjdzie z ukrycia.

Główna zasada

Uzyskanie płaskiego brzucha nie polega na głodzeniu się czy życiu na siłowni. Zmniejszenie tłuszczu z brzucha to połączenie inteligentnego jedzenia i skutecznych ćwiczeń. Należy upewnić się, że spożywasz wystarczająco dużo jedzenia, aby ciało nie doświadczyło zaburzeń równowagi hormonalnej – jedzenie zbyt mało zmniejsza ilość hormonu leptynowego w organizmie, który spowalnia utratę wagi. Jeśli tylko ćwiczysz nie zmieniając diety, spędzisz dużo czasu na siłowni, a rezultaty będą bardzo niewielkie.

Ćwiczenia

Utrata tkanki mięśniowej jest powszechnym efektem ubocznych diety odchudzającej. Może to być szkodliwe dla twojego metabolizmu, ponieważ ubytek tkanki mięśniowej zmniejsza liczbę spalanych dziennie kalorii. Co więcej regularne wykonywanie ćwiczeń siłowych zapobiega utracie masy mięśniowej, co powoduje utrzymanie czy nawet poprawienie tempa przemiany materii. Połączenie treningu siłowego z ćwiczeniami aerobowymi jest najbardziej skuteczne w wyszczuplaniu talii.

Wykonuj trening o wysokiej intensywności

Trenując mięśnie ABS wzmacniasz je, ale nie możesz zapomnieć o ćwiczeniach cardio, które wpływają na ogólną utratę wagi. Uzyskanie szybkich efektów jest możliwe dzięki tzw. interwałom o wysokiej intensywności, które są jednym z najlepszych sposobów na szybkie spalenie tłuszczu z okolic brzucha.

Jedz więcej błonnika

Sekret uzyskiwania płaskiego brzucha obejmuje dietę, która pomaga zmniejszyć tę część ciała. Do najlepszych produktów można zaliczyć pokarmy bogate w błonnik oraz takie, które pomagają pokonać wzdęty brzuch. Zamień swoje normalne śniadanie na miskę owsianki z jagodami. Błonnik zawarty w płatkach owsianych pomoże w trawieniu, a przeciwutleniacze w jagodach umożliwią pozbycie się tłuszczu.

Skończ z płynnymi kaloriami

Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że słodkie napoje na bazie wody zazwyczaj są bombą kaloryczną. Co więcej w dużym stopniu utrudniają pozbycie się tłuszczu z brzucha. Najlepszym rozwiązaniem na zastąpienie kalorycznych płynów będzie woda z naturalnymi dodatkami, typu cytryna i mięta.

Ogranicz spożycie prostych węglowodanów

Osiągniecie wymarzonego sześciopaka wiąże się z pozbyciem z diety słodyczy i wyrobów cukierniczych, ponieważ dostarczają one energię bez żadnych wartościowych składników odżywczych, które często nazywane są ”pustymi kaloriami”. Nie należy jednak zapominać, aby zapewnić organizmowi pełnowartościowe węglowodany, które można znaleźć w warzywach, owocach czy też produktach zbożowych.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze