Czytany poradnik
6 sposobów na aktywne spędzanie wolnego czasu
0

6 sposobów na aktywne spędzanie wolnego czasu

AUTOR:  Patrycja Strzelczyk7 grudnia 2018

Masz dosyć siedzenia na kanapie i spędzania każdego wolnego popołudnia oglądając telewizję czy czytając książki? Najwyższa pora ruszyć się z domu i zacząć żyć aktywnie.

Spacer

Brzmi banalnie, ale to najłatwiej dostępny, najtańszy i najłatwiejszy pomysł na aktywne spędzanie wolnego czasu. Dlaczego? Bo może to robić każdy, bez względu na wiek, predyspozycje ruchowe czy kondycję. Jedyne czego potrzebujesz to wygodne buty i jeżeli masz ochotę, dobre towarzystwo. Na spacer możesz wyjść z każdym. Zaczynając od dziecka, przez przyjaciela, mamę, partnera, a nawet babcię czy dziadka. A jeżeli wolisz samotność, to potrzebujesz jedynie dobrej playlisty albo czworonożnego przyjaciela. A jeżeli nudzi Cię zwykły spacer, wystarczy zaopatrzyć się w kije do nordic walkingu i zwiększyć tempo.

Rower

Nie ważne czy zrobisz rundę po pobliskim parku, czy zapakujesz rower do samochodu i pojedziesz za miasto. Jazda na rowerze to dobra zabawa dla całej rodziny, bo nawet jeżeli twój maluch nie potrafi jeszcze jeździć samodzielnie, to na rynku dostępnych jest wiele modeli fotelików rowerowych odpowiednich do dzieci w każdym wieku. Rower to również dobry sposób na lepsze poznanie najbliżej okolicy.

Basen

Trening na basenie pozwala spalić mnóstwo kalorii i wysmuklić sylwetkę. Jeżeli chcesz połączyć trening z dobrą zabawą, warto wybrać się do aqua parku. Propozycja ta szczególnie przypadnie do gustu dzieciom, bo jaki maluch nie lubi zabaw w wodzie? Wizyta w aqua parku będzie dla niego niezapomnianym przeżyciem, a wspólna nauka pływania wzmocni wasze więzi.

Taniec

Nie istotne czy chcesz robić to zawodowo, czy hobbystycznie. Godzinny trening poprawia kondycję i doskonale wpływa na samopoczucie. Wybór jest ogromny – taniec towarzyski, hip hop, taniec brzucha czy popularny ostatnio pole dance. Taniec pomaga wysmuklić sylwetkę, spalić zbędne kalorie i przede wszystkim jest dobrą zabawą.

Park linowy

Parki linowe od lat cieszą się wielką popularnością. Dużo ruchu połączonego z dobrą zabawą to opcja dla każdego. Poszczególne trasy są stworzone w taki sposób, by były odpowiednie zarówno dla uczestników początkujących, jak i zaawansowanych. Dostosowane są też do ich wieku, dlatego do parku linowego można zabrać nawet kilkuletnie dziecko.

Bieganie

Jest to najpopularniejszy, ciągle zyskujący nowych fanów sport. Wystarczy zaopatrzyć się w wygodne buty i wyznaczyć sobie cel. Oczywiście możliwy do osiągnięcia. Nie zniechęcaj się, jeżeli dostaniesz zadyszki po przebieżce dookoła bloku. Po kilku miesiącach będziesz robić już kilku- albo kilkunastokilometrowe trasy. Należy jednak pamiętać, że bieganie bardzo obciąża kolana i niestety nie jest to sport dla każdego.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze