Relacje
Czytany poradnik
6 sposobów jak przeprosić kogoś bliskiego
0

6 sposobów jak przeprosić kogoś bliskiego

AUTOR:  Patrycja Strzelczyk28 listopada 2018

Konflikty i kłótnie są częścią naszego życia. Nie łatwo jednak przyznać się do błędu i powiedzieć „przepraszam”. Na szczęście można zrobić to w inny sposób. Należy jednak pamiętać, że nie ważne jak, ważne, że szczerze.

Szczera rozmowa

Najlepszy, ale też najtrudniejszy sposób na przeprosiny. Podczas takiej rozmowy, można rozwiązać prawie każdy konflikt. Omówienie wszystkich trapiących nas spraw pozwoli „oczyścić atmosferę” i uniknąć nieporozumień w przyszłości. Ważne jednak, by rozmowa była naprawdę szczera i polegała nie tylko na mówieniu o naszych odczuciach, ale też uważnym słuchaniu drugiej osoby.

Prezent

Mogą to być kwiaty, ulubione czekoladki albo alkohol – wszystko zależy od tego, kogo chcemy przeprosić. Dobrze dopasowany prezent, połączony ze szczerym „przepraszam” pokaże drugiej osobie, że nam na niej zależy i nie chcemy by konflikty popsuły łączącą nas relację.

List

Kiedy rozmowa w cztery oczy jest ponad nasze siły, idealnym pomysłem będzie napisanie szczerego listu. Można przekazać w nim wszystko to, czego nie mieliśmy odwagi powiedzieć wprost, a co powinno zostać powiedziane, a nawet więcej. Nie zawsze rozmawianie o naszych uczuciach jest dla nas łatwe, a list pozwoli powiedzieć to, na co nie mamy odwagi podczas prawdziwej rozmowy.

Kolacja

Wspólna kolacja będzie wyjątkowa zwłaszcza jeśli zostanie przygotowana przez nas samodzielnie. Najlepiej będzie również przygotować coś, co lubi osoba, którą usiłujemy przeprosić. Jeżeli natomiast brak nam kulinarnego talentu można również wybrać się razem do przytulnej restauracji albo nawet kawiarni na ulubione ciastko. Jeżeli przeprosiny należą się naszemu partnerowi, dobrze będzie wybrać restaurację, w której byliście na przykład na pierwszej randce.

Wspólny wyjazd

Może to być weekend w waszym ulubionym hotelu, wspólny wypad do spa, albo dłuższe wakacje. Ważne, żeby było to miejsce, w którym odpoczniecie, pobędziecie razem i spędzicie czas tak jak lubicie. Podczas takiego wyjazdu, odcinając się od codzienności, łatwiej będzie porozmawiać, zażegnać konflikt i uniknąć ich w przyszłości.

Coś miłego

Wystarczy odrobina wolnego czasu i dobre chęci. Pomysłów jest mnóstwo – od posprzątania mieszkania, przez upieczenie ulubionych babeczek, na relaksującym masażu kończąc. W tym przypadku również najważniejsze jest, żeby Twoje działania były przede wszystkim szczere. Pomyśl z czego ucieszyłaby się bliska Ci osoba i po prostu to zrób.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze