Dom
Czytany poradnik
5 sposobów na obronę przed komarami
0

5 sposobów na obronę przed komarami

AUTOR:  Agnieszka Szarak8 czerwca 2018

Komary potrafią uprzykrzyć życie zarówno w domu, jak i na wypadzie za miasto. Zwłaszcza gdy jest ciepło ich aktywność jest wzmożona, co prowadzi do swędzących ukąszeń i irytującego bzyczenia koło ucha. Radzimy, jak sobie z nimi poradzić.

Naturalne olejki

Pierwszy ze sposobów nie angażuje w pozbycie się komarów żadnych środków chemicznych. Zawsze warto na początku spróbować ekologicznych metod nim sięgnie się po ciężką amunicję. Dlatego proponujemy skorzystanie z olejków eterycznych, a szczególnie z olejku z trawy cytrynowej, goździków lub z eukaliptusa cytrynowego. Te trzy zapachy szczególnie działają na komary, lecz jeżeli nie należą do Twoich ulubionych, zawsze możesz jeszcze spróbować z olejkiem z mięty pieprzowej, cedrowym bądź rozmarynowym.

Gdy jesteś w plenerze

Kolejny dobry pomysł to rozpalenie ogniska, jeżeli oczywiście masz taką możliwość w plenerze lub na działce. Jeżeli dorzucisz do niego kilka gałązek szałwii, wzmocnisz pożądany efekt i skutecznie przepędzisz komary z okolicy. Grill nie sprawdzi się już tak dobrze mimo dymu, ale zawsze warto spróbować dodać do żaru wspomnianej wcześniej szałwii.

Zbawienna woda

A co powiesz na bardzo banalne rozwiązanie, jakim są worki z wodą? Metoda może wydawać się dziwna, ale ma swoje wyjaśnienie. Polega na wypełnieniu woreczków śniadaniowych wodą oraz dodaniu do nich kilku monet. Następnie trzeba rozwiesić je w domy. Wówczas światło będzie rozproszone, a komary będą kompletnie zdezorientowane. W konsekwencji zmienią swój kierunek lotu i wreszcie dadzą Ci święty spokój.

Zapach czosnku

Komary mają w sobie coś z wampirów i to nie tylko dlatego, że żywią się krwią. Kolejny powód to czosnek, za którym te owady nie przepadają. Wystarczy, że zjesz kawałek czosnku, a wtedy zmieni się zapach Twojego oddechu oraz skóry na taki, którego komary po prostu nienawidzą. Bardzo proste, a do tego podwójnie zdrowe ze względu na lecznicze właściwości czosnku.

Gdy wszystko inne zawiedzie

Zastosowałeś już wszystkie z podanych wcześniej metod, a nadal nie możesz odpędzić się od latających krwiopijców? Pozostaje Ci więc ostateczność, czyli udanie się do sklepu w celu zakupienia kilku chemicznych środków na komary. W dzisiejszych czasach dostępne są takie środki, które nie mają wpływu na ludzkie zdrowie. Możesz więc zainwestować w aerozol, którym spryskasz się przed wyjściem na dwór lub kupić elektryczny wkład do domu. Korzystając z niego uzyskasz najlepsze efekty.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze