Kobieta
Czytany poradnik
5 cech, których powinna pozbyć się każda kobieta
0

5 cech, których powinna pozbyć się każda kobieta

AUTOR:  Aleksandra Wilk30 grudnia 2018

Niestety życie to nie bajka i każdy ma jakieś mankamenty. Warto znać swoje minusy i pracować nad osobowością. Poznaj cechy, które z pewnością opłaca się wyeliminować, aby stać się najlepszą wersją samej siebie.

Egoizm 

Mówienie tylko o sobie to zły pomysł. Wychodzisz na zadufaną i arogancką osobę, odrazu wywołując negatywne emocje. Komunikacja powinna być obustronna, jednak przez takie prowadzenie rozmowy możesz kogoś urazić. Poczuje się mało ważny, lekceważony. Pilnuj tego co mówisz i wymieniajcie poglądy, a dialog nabierze nowego znaczenia i umocnicie relacje. 

Trywialność

Szeroko rozumiane pojęcie, a chodzi przede wszystkim o niedojrzałe zachowanie. Jeśli wykazujesz taki styl bycia w oczach innych nie zdobędziesz szacunku. O jakich zachowaniach mowa? Przykładowo: nieodpowiedzialność, nie kontrolowanie swoich emocji, wybuchy śmiechu czy płaczu, ciągłe skupienie na swojej osobie, błahe tematy rozmów, dziecinne sformułowania bądź używanie zdrobnień. Będziesz wiecznie traktowana jako „mała dziewczynka”.  Osoby trywialne nie budzą uznania, a wręcz przeciwnie.

Bycie księżniczką

Coś nie idzie po Twojej myśli więc obrastasz w piórka i jesteś niezadowolona? Każdy ma skakać w okół Ciebie, prawić Ci komplementy, a kiedy nie jesteś w centrum zainteresowania tracisz humor? Nie oczekuj, że cały świat będzie kręcił się wokół Ciebie. To bardzo negatywna cecha, która potrafi zniszczyć przyjaźń czy związek.

Obrażanie się

Napewno czasem zdarza Ci się z kimś pokłócić, ale elementem każdej sprzeczki jest wymiana argumentów. Zamiast dąsać się i odchodzić na bok z urażoną miną, wyjaśnij dlaczego poczułaś się źle. Mało kto lubi obrażalskich ludzi. Takim zachowaniem wysyłasz sygnał, że jesteś nie dojrzała, nie umiesz poważnie podejść do sprawy i rozwiązać ją w logiczny sposób.

Brak własnego zdania

Często kobiety chcąc zyskać kogoś uznanie, sympatię popełniają ten błąd. Ciągłe przytakiwanie i przyznawanie racji jest nieszczere. Wymieniając nawzajem opinie podczas rozmowy, nie próbuj dopasować się do punktu widzenia danej osoby. Jeżeli masz inne poglądy mów o nich śmiało.

Praca nad sobą to ciężkie zadanie. Wyklucz powyższe zachowania – to będzie dobry krok do ogólnej poprawy. Już po krótkim czasie zauważysz różnice w relacjach ze znajomymi, czy partnerem i przyznasz, że było warto.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze