Czytany poradnik
4 sposoby oszczędzania wody
0

4 sposoby oszczędzania wody

AUTOR:  Anita Wach9 kwietnia 2018

Wodę można oszczędzać na wiele sposobów. Jest to proste działanie, które pozwoli zaoszczędzić pieniądze, a także zadba o środowisko. Wprowadź w swoje życie 4 sposoby oszczędzania wody i ciesz się mniejszymi rachunkami!

Sposoby oszczędzania wody

W oszczędzaniu wody, chodzi o to, aby zmienić swoje przyzwyczajenia tylko wtedy będzie to miało sens. Wprowadź w życie postanowienie oszczędzania wody i trzymaj się go, aż stanie się to twoim nawykiem. Pamiętaj, żeby sprawdzić rury, którymi leci woda, czy są one szczelne, a także rozważ zamontowanie urządzeń, które pozwalają na oszczędzanie wody. Między innymi jest to bateria jednouchwytowa, która pozwala na szybsze regulowanie temperatury, a także natychmiastowy podgrzewacz wody.

Zakręcaj wodę

Jeśli chcesz oszczędzać wodę, nie marnuj jej na darmo. W trakcie, gdy myjesz zęby lub się golisz, zakręcaj kurki. Możesz ten sposób wykorzystać również w trakcie mycia rąk lub całego ciała, niech woda nie leci, gdy się namydlasz. Podczas mycia naczyń również możesz, zakręcać wodę, otwórz ją dopiero wtedy, kiedy będzie trzeba spłukać płyn.

Nie wylewaj

Jeśli pozostanie ci trochę zbędnej wody nie wylewaj jej! Podlej nią kwiaty, ogród lub użyj przy sprzątaniu.  Podobnie jest w przypadku spłukiwania wody w toalecie, zamontuj spłuczkę, która ma podział na to, aby zlewać raz większą, a raz mniejszą ilością wody – w zależności od potrzeby.

Urządzenia AGD

Pralka i zmywarka, zużywają sporą ilość wody, dlatego, aby zaoszczędzić wystarczy, że skorzystasz z nich dopiero wtedy, gdy będą pełne. W takim przypadku woda, zostanie wykorzystana do uprania lub umycia dużej ilości rzeczy. Niektóre modele są wyposażone w specjalne programy, które oszczędzają nie tylko wodę, ale także prąd. Warto inwestować w takie urządzenia, ponieważ jest to duży krok na przód, jeśli chodzi o oszczędzanie, a także dbanie o środowisko.

Deszczówka

Osoby, które posiadają domek, mogą zainstalować urządzenia do zbierania deszczówki. Gdy woda, zostanie już zebrana można ją wykorzystać do mycia auta, podlewania ogrodu, sprzątania. Jeśli w bloku również da się zainstalować urządzenie do zbierania deszczówki, warto z niego skorzystać, aby także zaoszczędzić.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze