Zdrowie
Czytany poradnik
4 domowe sposoby na trądzik
0

4 domowe sposoby na trądzik

AUTOR:  Anita Wach10 marca 2018

Trądzik może wystąpić u młodzieży, jak i u dorosłych. Zmora, którą zrozumie tylko ten, kto miał z nią do czynienia. Nie wygląda on dobrze i może powodować dyskomfort psychiczny, jak i fizyczny dlatego należy z nim walczyć. Przedstawimy cztery domowe sposoby na trądzik, aby pozbyć się tego nieprzyjemnego problemu.

Nie wolno lekceważyć trądziku, więc jeśli problem jest spory, a domowe sposoby zawiodły, należy udać się do dermatologa, aby podjąć leczenie. Nie zawsze uda się od razu pozbyć pryszczy, czasami jest to długi proces, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość. Ważne, żeby zastosować się do kilku metod, które mogą złagodzić jego objawy.

Cynamon

Cynamon możesz wymieszać z miodem lub  łyżką soku z cytryny do uzyskania jednolitej masy, następnie nałóż na trądzik i pozostaw na noc. Rano zmyj maseczkę i umyj dokładnie twarz.

Czosnek

Ma właściwości antybakteryjne, więc może się dobrze sprawdzić na skórze z trądzikiem. Przeciśnij czosnek przez praskę lub rozgnieć nożem i nałóż na miejsca problematyczne. Wytrzymaj tak 15-20 minut, a następnie umyj dokładnie te miejsca, w których znajdowała się maseczka czosnkowa.

Woda różana

Właściwości wody różanej są znane od wieków. Zmieszaj około 2 łyżek wody różanej z sokiem z cytryny i nałóż na trądzik, pozostaw na około 30 minut na skórze, a następnie przemyj twarz wodą.

Owoce

Zrób mieszankę z oleju z orzechów ziemnych oraz soku z cytryny, a następnie nałóż powstałą maseczkę na miejsca zainfekowane. Taką maseczkę możesz stosować też zapobiegawczo przed wystąpieniem pryszczy. Startą skórkę pomarańczy, wymieszaj z wodą i nałóż na trądzik, odczekaj 20 minut, a następnie przemyj twarz. Zmiksuj całą, surową papaję w blenderze, a otrzymaną pastę nałóż na pryszcze i odczekaj mniej więcej 15 minut, a potem umyj twarz letnią wodą.

4 domowe sposoby na trądzik

Cztery sposoby na trądzik, które są łatwe w przygotowaniu, tanie i nie wymagają specjalnych umiejętności, powinny pomóc w walce z pryszczami. Jeśli nie poskutkują sprawa, staje się poważniejsza i prawdopodobnie będą potrzebne specjalne leki, aby wyleczyć zainfekowany naskórek.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze