Zdrowie
Czytany poradnik
3 tydzień ciąży – porady dla kobiet
0

3 tydzień ciąży – porady dla kobiet

AUTOR:  Marzena Kuźma3 kwietnia 2018

Gratulacje! Jesteś teraz oficjalnie w ciąży. Bycie w trzecim tygodniu oznacza, że ​​jedno z plemników Twojego partnera i jedno z Twoich jaj połączyło się i jesteś w najwcześniejszej fazie ciąży.

Wszystko to dzieje się głęboko, w jednym z Twoich jajowodów na maleńkim, mikroskopijnym poziomie. Po trzech tygodniach ciąży nadal pozostaje trochę czasu do rozpoczęcia odczuwania skutków, jakie hormony ciążowe wywołają w Twoim organizmie.

Zmiany Twojego dziecka w trzecim tygodniu

Jak dotąd Twoje dziecko wciąż jest skupiskiem komórek, ale szybko się dzieli i mnoży przez całe 24 godziny każdego dnia. W poprzednim tygodniu (2 tydzień) plemnik spotkał się z komórką jajową – tak powstał płód. Aby przeczytać więcej zobacz poprzedni artykuł z tego cyklu:

Nie licz na to, że w trzecim tygodniu ciąży dowiesz się, że spodziewasz się dziecka. To absolutnie za wcześnie. Poczęcie miało miejsce kilka dni temu i termin Twojego okresu dopiero się zbliża – gdy miesiączka będzie się spóźniać prawdopodobnie jesteś w ciąży.

Zmiany fizyczne i emocje

Chociaż możesz przewidywać swój stan, to jeszcze potrzeba trochę czasu i cierpliwości, zanim będziesz mogła to potwierdzić. Niektóre kobiety są przekonane i są w stanie przewidzieć swoją ciążę gdy tylko poczną. Mówią o dziwnym smaku w ustach, po prostu dziwnym samopoczuciu. Będąc w 3 tygodniu ciąży jest jeszcze tak wcześnie, że zmiany hormonalne prawdopodobnie nie są odpowiedzialne za objawy na tym etapie, ale nie można zignorować tych wczesnych oznak. Możesz czuć się lekko zestresowana ponieważ chcesz, aby czas płynął szybciej. Pragniesz stwierdzić, czy odniosłaś sukces. Usiądź wygodnie, jeśli jesteś w 3 tygodniu ciąży, jest to niezbędny wczesny etap rozwoju Twojego dziecka. Nie można się spieszyć.

O czym pomyśleć?

Odkrywanie, że jesteś w ciąży, jest oczywiście bardzo radosną chwilą, ale jest to również kwestia, która może wywołać kilka praktycznych problemów! Być może trzeba będzie pomyśleć o wprowadzeniu dużych zmian w stylu życia, takich jak przeprowadzka , zmiana samochodu, a nawet ponowne przemyślenie Twoich planów zawodowych. Niemowlęta z pewnością wywierają ogromny wpływ finansowy również na rodziców, więc nigdy nie jest za wcześnie, aby zacząć zbierać pieniądze na wszystko, czego będziesz potrzebować, od pieluszek po nosidełko.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze