Zdrowie
Czytany poradnik
2 tydzień ciąży – porady dla kobiet
1

2 tydzień ciąży – porady dla kobiet

AUTOR:  Marzena Kuźma24 marca 2018

Ciąża trwa 40 tygodni, zaczynając od pierwszego dnia ostatniego cyklu menstruacyjnego. Jeśli owulacja ma miejsce we właściwym czasie, jesteś w stanie zajść w ciążę pod koniec drugiego tygodnia. Wszystko zależy jednak od długości cyklu miesiączkowego.

Prowadź kalendarzyk

Śledź swój okres przez kilka miesięcy – pomoże Ci to określić wzór cyklu. Aby to zrobić, po prostu zaznacz pierwszy dzień okresu raz w miesiącu. Możesz nawet wypróbować aplikację płodności, która ułatwi Ci obliczenie owulacji na podstawie średniego cyklu. Kobieta z 28-dniowym cyklem zazwyczaj owuluje 14-tego dnia. W zależności od długości cyklu (krótszego lub dłuższego) owulacja może się pojawić między 7 a 21 dniem.

Dziecko w drugim tygodniu ciąży

W poprzednim poradniku pisałam o tym jak wygląda 1 tydzień ciąży. W drugim tygodniu ciąży natomiast dochodzi już do zapłodnienia jaja, które później rozwija się w zarodek i płód. Podczas owulacji jeden z dojrzałych pęcherzyków pęka i uwalnia jajo do jajowodu. Jeśli w tym czasie dojdzie do współżycia, spośród miliona plemników podróżujących do macicy, tylko jeden ma szansę zapłodnienia komórki jajowej. Zapłodnienie następuje w ciągu 12 do 24 godzin po owulacji.

Wahania hormonalne

W tym okresie możesz doświadczyć fizycznego dyskomfortu z powodu wahań hormonalnych w organizmie. Nie są to charakterystyczne zmiany dlatego może nie zdajesz sobie jeszcze sprawy, że jesteś w ciąży. Będziesz musiała poczekać jeszcze dwa tygodnie, zanim będziesz mogła potwierdzić ciążę.

Te wczesne etapy ciąży to tylko pierwszy z wielu kroków w Twojej drodze do rodzicielstwa. Po zapłodnieniu organizm poczeka trochę czasu, aby pokazać oznaki ciąży.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
1Komentarze
  • Amelia
    31 marca 2018 at 02:23

    1 tydzień ciaży jest najgorszy, drugi tydzień ciązy jest znacznie lepszy, tzn. tak mówiła zawsze moja mama, ja to nie wiem, bo to dopiero przede mną ale czekam na cały cykl