2 tydzień ciąży – porady dla kobiet

Ciąża trwa 40 tygodni, zaczynając od pierwszego dnia ostatniego cyklu menstruacyjnego. Jeśli owulacja ma miejsce we właściwym czasie, jesteś w stanie zajść w ciążę pod koniec drugiego tygodnia. Wszystko zależy jednak od długości cyklu miesiączkowego.

Prowadź kalendarzyk

Śledź swój okres przez kilka miesięcy – pomoże Ci to określić wzór cyklu. Aby to zrobić, po prostu zaznacz pierwszy dzień okresu raz w miesiącu. Możesz nawet wypróbować aplikację płodności, która ułatwi Ci obliczenie owulacji na podstawie średniego cyklu. Kobieta z 28-dniowym cyklem zazwyczaj owuluje 14-tego dnia. W zależności od długości cyklu (krótszego lub dłuższego) owulacja może się pojawić między 7 a 21 dniem.

Dziecko w drugim tygodniu ciąży

W poprzednim poradniku pisałam o tym jak wygląda 1 tydzień ciąży. W drugim tygodniu ciąży natomiast dochodzi już do zapłodnienia jaja, które później rozwija się w zarodek i płód. Podczas owulacji jeden z dojrzałych pęcherzyków pęka i uwalnia jajo do jajowodu. Jeśli w tym czasie dojdzie do współżycia, spośród miliona plemników podróżujących do macicy, tylko jeden ma szansę zapłodnienia komórki jajowej. Zapłodnienie następuje w ciągu 12 do 24 godzin po owulacji.

Wahania hormonalne

W tym okresie możesz doświadczyć fizycznego dyskomfortu z powodu wahań hormonalnych w organizmie. Nie są to charakterystyczne zmiany dlatego może nie zdajesz sobie jeszcze sprawy, że jesteś w ciąży. Będziesz musiała poczekać jeszcze dwa tygodnie, zanim będziesz mogła potwierdzić ciążę.

Te wczesne etapy ciąży to tylko pierwszy z wielu kroków w Twojej drodze do rodzicielstwa. Po zapłodnieniu organizm poczeka trochę czasu, aby pokazać oznaki ciąży.

1 KOMENTARZ

  1. 1 tydzień ciaży jest najgorszy, drugi tydzień ciązy jest znacznie lepszy, tzn. tak mówiła zawsze moja mama, ja to nie wiem, bo to dopiero przede mną ale czekam na cały cykl

WYPOWIEDZ SIĘ

Wprowadź treść komentarza.
Wprowadź swoje imię.