Czytany poradnik
10 sposobów na nudę
0

10 sposobów na nudę

AUTOR:  Anita Wach12 marca 2018

Nuda przychodzi do nas najczęściej w okresie jesienno-zimowym, ale nie tylko. Co zrobić, by ją pokonać? Przedstawiamy 10 sposobów na nudę, które pomogą ci zwalczyć to nieciekawe zjawisko.

Sprzątanie

Łączenie przyjemnego z pożytecznym to zawsze dobra opcja. Gdy dopada cię nuda, wysprzątaj mieszkanie i nie chodzi tylko o zwykłe mycie podłóg, czy okien, zrób porządek w szafach, na półkach z książkami. Nie będziesz się nudzić, a przy okazji zrobisz coś pożytecznego. Posprzątaj też komputer, posegreguj zdjęcia z wakacji, zrób playlistę z ulubioną muzyką.

Nadrabianie

Wykorzystaj czas i przeczytaj zaległą lekturę, obejrzyj jakiś film, dokończ zaczęty serial lub poznaj nowe ciekawe rzeczy do czytania, a także oglądania. Przejdź się do księgarni, poszperaj w internecie, może natrafisz na coś, co bardzo cię zainteresuje.

Zajęcia dodatkowe

Zapisz się na jakieś dodatkowe zajęcia, które cię rozwiną. Zawsze marzył ci się taniec? Idź na kurs! Spalisz kalorie i nauczysz się czegoś, czego na pewno będą ci zazdrościć znajomi. Naucz się nowych języków, szydełkowania, fotografii, wybór jest ogromny, także nie czekaj, tylko działaj!

Trening

Poćwicz! W czasie nudy, zamiast leżeć na kanapie i użalać się nad sobą, pójdź na siłowanie lub poćwicz w domu. Jeśli pogoda dopisuje, wyjdź na rower, pobiegaj, porozciągaj się. Poprawisz swoją formę, dotlenisz organizm, a co za tym idzie, poczujesz się lepiej.

Zwiedzaj!

Wśród 10 sposobów na nudę nie mogło zabraknąć tego pomysłu. Wybierz się na wycieczkę, nie musi to być daleka podróż, możesz zwiedzić okolice swojego miejsca zamieszkania, a nawet swoją dzielnicę czy miasto. Poszukaj ciekawych miejsc do zobaczenia i w drogę!

Remont

Jeśli masz dużo wolnego czasu, możesz go przeznaczyć na remont swojego mieszkania. Pomaluj ściany, kup lub zrób nowe dodatki, poprzestawiaj meble, dodaj obrazy, wymień dekoracje, firanki.

Czas dla siebie

Pójdź do spa, na basen, na saunę, zrelaksuj się. Drugą opcją jest domowe spa, zrób sobie gorącą kąpiel, peeling, nasmaruj ciało kremami, napij się wina, odpocznij. Ten pomysł z 10 sposobów na nudę nie jest przeznaczony tylko dla kobiet, mężczyźni również muszą o siebie dbać, a także potrzebują relaksu i odpoczynku.

Zakupy

Sprawdź najnowsze trendy i wyrusz na zakupy. Mogą to być sklepy z ciuchami, sklepy spożywcze, w których nadrobisz zapasy w swojej lodówce, ale także sklepy z akcesoriami do domu. Zakupy to świetny sposób na zabicie czasu, a także udowodniono, że kupowanie nowych rzeczy, poprawia nam samopoczucie.

Spotkania

Dawno nie widziałeś się ze znajomymi? Spotkaj się z nimi! Umówcie się na obiad do nowo otwartej knajpki, pogadajcie, pośmiejcie się, nadróbcie stracony czas. Odwiedź też rodziców lub dziadków, na pewno zrobi im się miło.

Cudowny sen

Dziesiątym sposobem na nudę jest… krótka drzemka! Jeśli nie masz pojęcia jak wypełnić wolny czas, pójdź spać. Sen jest dobry na wszystko, więc warto spać ,kiedy tylko można!

10 sposobów na nudę

Daj znać w komentarzach jak podoba Ci się nasze 10 sposobów na nudę. A może podzielisz się z innymi czytelnikami swoimi pomysłami na luźne dni?

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze