Filmy
Czytany poradnik
10 najlepszych filmów na letnie wieczory
0

10 najlepszych filmów na letnie wieczory

AUTOR:  Karolina Ordysińska19 sierpnia 2019

Letnie wieczory to nie tylko długie spacery oraz spędzanie czasu na świeżym powietrzu, ale i doskonały czas na nadrobienie filmowych zaległości. Zobacz 10 najlepszych filmów na letnie wieczory!

10 najlepszych filmów na letnie wieczory

W lato w telewizji najczęściej lecą same powtórki, więc jeśli masz już dość oglądania w kółko tych samych produkcji, a zawsze masz problem z wyborem filmu z popularnych internetowych wypożyczalni filmowych, poznaj 10 najlepszych filmów na letnie wieczory.

Green Book (2018)

Zdobywca Oscara w 3 kategoriach ( najlepszy film, najlepszy aktor drugoplanowy, najlepszy scenariusz oryginalny). Film, który wzrusza, porusza i szczerze bawi. Wielopoziomowy, słodko-gorzki dramat z mocnymi scenami komediowymi. „Green Book” to kino drogi, które, naprawdę łapie za serce i składnia do głębszych refleksji. Mimo, iż fabuła przedstawia społeczeństwo amerykańskie lat sześćdziesiątych minionego wieku, to przedstawione w nim problemy nadal są bardzo aktualne „Green Book” to film, który przedstawia niezwykłą relację, która narodziła się miedzy ekstrawaganckim muzykiem, a jego szoferem.

W starym, dobrym stylu (2017)

Morgan Freeman, Michael Caine, Alan Arkin – czyli trzech wspaniałych razem na ekranie. Film o urokach emerytury oraz o tym jak życie zmienia się wraz z upływem czasu.  „W starym, dobrym stylu” to projekt, w którym aktorzy idealnie wpasowali w swoje, jakże życiowe role.  Lekka niewymuszona komedia, którą należy traktować z przymrużeniem oka. Idealnie sprawdzi się na leniwy letni wieczór, kiedy chcemy się pośmiać i dostarczyć sobie odrobiny rozrywki.

Król Rozrywki (2017)

Coś dla fanów musicali. „Król Rozrywki” to pełnometrażowy odpowiednik „Cyrku Motyli”, który porusza problem odmienności poprzez przedstawienie historii amerykańskiego artysty P.T. Barnuma, którego uważa się za prekursora nowoczesnego przemysłu rozrywkowego. „Król Rozrywki” to naprawdę porządny musical z wątkami biograficznymi, który porusza problematykę wykluczenia społecznego oraz nietolerancji.

Captain Fantastic (2016)

Film o bardzo niestandardowej, wielodzietnej rodzinie, która żyje jednocześnie zgodnie z zasadami oraz też przeciwko nim. Rodzice wychowują swoją szóstkę dzieci poza miastem, a właściwie to można nawet powiedzieć, że w lesie. Sami zapewniają im edukację, pożywienie oraz korzystają z dóbr, które sami wytworzą. „Captain Fantastic” to komediodramat, który porusza i pobudza do  wieku refleksji oraz zmusza do spojrzenia na świat z nieco innej perspektywy.

Dobrze kłamie się w miłym towarzystwie (2016)

Włoski hit filmowy, który doczekał się już kilkunastu remak’ów.  Słodko-gorzka komedia opowiadająca o grupie przyjaciół, którzy podczas wspólnej kolacji postanowili spróbować niewinnej zabawy. Przez cały wieczór wszystkie wiadomości oraz telefony, które przychodziły były publiczne, udostępnianie wszystkim zebranym. Pomysł wydawał się być zabawny, w końcu nikt nie miał nic do ukrycia. „Dobrze kłamie się miłym towarzystwie” to niezwykle wartościowy przekaz, który podany jest w bardzo przyjemnej formie.

Wielki Gatsby (2013)

Ekranizacja najsłynniejszej powieści amerykańskiego pisarza Francisa Scotta Fitzgeralda. Obsypany nagrodami melodramat opowiadający o tajemniczym milionerze, Jay’u Gatsbym,  który po pięciu latach ponownie spotyka kobietę, która jest jego niespełnioną miłością życia. „Wielki Gatsby” to pełna przepychu, niesamowitych kostiumów opowieść okraszona przepiękną muzyką oraz z niesamowitą aktorską obsadą.

To skomplikowane (2009)

Komedia romantyczna z Meryl Streep w roli głównej. Opowieść o rozwodnikach, którzy  decydują się utrzymywać seksualne relacje, pomimo zawierania nowych związków. „To skomplikowane” nie jest typową amerykańską komedią romantyczną – porusza wiele problemów, z którymi ludzie stykają się na co dzień oraz przedstawia bardzo skomplikowaną relację między byłymi małżonkami.

Moje wielkie greckie wesele (2002)

Klasyka komedii. „Moje wielkie greckie wesele” to humorystyczna opowieść o trzydziestoletniej Greczynce, która wraz z rodziną zamieszkała w Ameryce i teraz, jako jedyna z rodziny wychodzi za Amerykana. Komedia, która oglądana za każdym razem bawi tak samo. Różnice kulturowe oraz zapoznawanie rodziny to problemy, które dla bohaterów  z początku są nie do przejścia,a  dla widza komiczne. Taka klasyka komedii będzie idealna na letnie wieczory, kiedy chcemy się zrelaksować i odprężyć.

Cztery pokoje (1995)

„Cztery pokoje” to również czterech reżyserów. Każdy z nich ma „swój” pokój, każdy z nich kreuje niesamowity klimat oraz sprawia, że film jest niezwykle intrygujący. Ten zabieg pozwala na zabawę formatem oraz wprowadzenie czegoś nowego. „Cztery pokoje” to opowieść, której akacja toczy się w hotelu w sylwestrową noc. Ted, boy hotelowy jest świadkiem bardzo nietypowych wydarzeń, które dzieją się właśnie w tytułowych czterech pokojach.

Cinema Paradiso (1988)

Film, który opowiada o rozwoju przemysłu filmowego oraz obrazuje  rolę, którą kiedyś pełniły kina. „Cinema Paradiso” to włoska opowieść o chłopcu, który już za  dziecka zakochał się w kinie i spędzał w nim niemal każdą wolną chwilę. Z początku traktowany jako niesforny dzieciak, który tylko przeszkadza operatorowi projektora, z czasem zaprzyjaźnia się z mężczyzną i przejmuje część jego obowiązków. Przepiękna historia, która została obsypana wieloma nagrodami, w tym również Oscarem za najlepszy film w 1990 roku.

Sprawdź również 5 najlepszych pomysłów na romantyczny wieczór w domu

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
100%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze