Zdrowie
Czytany poradnik
1 tydzień ciąży – porady dla kobiet
1

1 tydzień ciąży – porady dla kobiet

AUTOR:  Marzena Kuźma19 marca 2018

Jest bardzo mało prawdopodobne, a nawet niemożliwe, że o swojej ciąży dowiesz się już w pierwszym tygodniu. Jednak w tym momencie odbywa się wiele procesów w organizmie związanych z Tobą i Twoim dzieckiem.

Twoje dziecko w pierwszym tygodniu

Wątpliwe jest, abyś tak wcześnie odczuła jakiekolwiek oznaki obecności dziecka i zauważyła zmiany w swoim samopoczuciu. Jeśli właśnie się dowiedziałaś, że spodziewasz się potomka, możesz pomyśleć, że to Twój pierwszy tydzień ciąży, ale prawdopodobnie dziecko ma około trzeciego lub czwartego tygodnia. Pierwszy tydzień ciąży to połączenie komórki jajowej z plemnikiem do którego dochodzi w czasie owulacji – moment powstania nowego życia. Prawie niemożliwe jest określenie dokładnej daty zapłodnienia.

Ty w pierwszym tygodniu ciąży

Nawet jeśli prawdopodobnie nie masz pojęcia, że nosisz w sobie w tej chwili dziecko bez wątpienia masz już dużo planów związanych z maleństwem i niecierpliwie wyczekujesz pozytywnego wyniku na teście ciążowym. Warto w tym momencie zatroszczyć się o Twoje zdrowie i Twojego nienarodzonego dziecka  ponieważ ma to ogromne znaczenie w czasie ciąży, a przede wszystkim w tym bardzo wczesnym okresie rozwoju. Jeśli próbujesz zajść w ciążę, pamiętaj o  przyjmowaniu suplementów z kwasem foliowym. Jeśli nie dołączyłaś ich jeszcze do swojej diety to właściwy czas na rozpoczęcie. Skontaktuj się ze swoim ginekologiem i umów się na podstawowe badania, które wykluczą choroby. Warto wiedzieć czy nie masz cukrzycy, problemów z tarczycą czy nadciśnieniem.

Już niebawem opublikujemy dla was artykuł dotyczący drugiego tygodnia ciąży!

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
1Komentarze
  • Anita
    19 marca 2018 at 15:58

    Czekam na drugą część tzn drugi tydzień ciąży 🙂 ja jestem aktualnie w siódmym