DZIAŁY

Pierwsze skojarzenie związane ze słowem „ketchup”? Oczywiście jedzenie. Nie każdy jednak wie, że ketchup sprawdza się również w innych, codziennych i zupełnie niezwiązanych z żywnością sytuacjach.

Wiele osób nie wyobraża sobie posiłków bez ketchupu. Najczęściej dodajemy go do kanapek, zapiekanek, frytek, pizzy, towarzyszy nam przy grillu. Okazuje się jednak, że ketchup to nie tylko produkt spożywczy, ale też taki, który ma wiele innych, czasem bardzo nietypowych zastosowań. Zanim przekonamy się, o jakich zastosowaniach mowa, sprawdźmy właściwości ketchupu Pudliszki, który jest jednym z rynkowych liderów.

Ketchup Pudliszki – skład bez tajemnic

Ketchupy Pudliszki nie zawierają konserwantów. Cechują się za to dużą zawartością pomidorów. Te zaś są źródłem likopenu – cennego przeciwutleniacza, który zapobiega nowotworom i chorobom serca. Warto jednocześnie zaznaczyć, że jeśli chodzi o ketchup Pudliszki, skład produktu to przede wszystkim zmiksowane pomidory, a nie sztuczne dodatki, które nadają smak podobny do pomidorowego. Natomiast aromaty, które się tu pojawiają, są wyłącznie naturalne, bo właśnie taki jest ketchup Pudliszki. Skład tego produktu to w dalszej części także cukier, ocet, przyprawy, skrobia kukurydziana.

W „Pudliszkach” mamy do wyboru ketchup łagodny, pikantny, łagodny premium, super pikantny oraz dla dzieci. Zaś sam produkt, niezależnie od wariantu, jest gęsty (nie spływa z potraw). Przy okazji warto wspomnieć, że pierwszy ketchup Pudliszki powstał w 1927 r. na bazie oryginalnej, brytyjskiej receptury.

Nietypowe zastosowania ketchupu

Ketchup jest ratunkiem dla włosów, szczególnie farbowanych na kolor blond, które są zmęczone częstymi wizytami na chlorowanych basenach. Niechcianego zielonkawego odcienia unikniemy, jeżeli wetrzemy ketchup we włosy. Taką odżywkę spłukujemy po kilkunastu minutach i sięgamy po szampon dla dzieci. Ketchup może pomóc też skórze. Zawiera likopen i witaminy, więc ją odżywi. Poza tym ketchup łagodzi podrażnienia i drobne skaleczenia.

Miedziane garnki i rondle najlepiej wyczyścimy niczym innym jak właśnie ketchupem. W jaki sposób? Na czyszczone powierzchnie nakładamy cienką warstwę tego produktu, czekamy 30 minut, spłukujemy i dokładnie wycieramy naczynie. Pomidorowy sos, a dokładniej zanurzenie w nim na 5 minut, pozwala także doprowadzić do porządku srebrną biżuterię i sztućce.

Pudliszki: sos do spaghetti

Ci, którzy uważają, że ketchup to za mało, mogą sięgnąć po inny produkt marki Pudliszki – sos do spaghetti. Znajdziemy w nim wyłącznie naturalne składniki, takie jak: pomidory w soczystych kawałkach (146 g pomidorów w 100 g produktu), cebula, marchew oraz czosnek. Nie brakuje tu również przypraw i ziół. Danie możemy przygotować zgodnie z przepisem, który znajduje się na opakowaniu albo puścić wodze kulinarnych fantazji. Pudliszki sos do spaghetti to doskonała propozycja na szybki i smaczny obiad.

Co ważne, produkt Pudliszki sos do spaghetti nie zawiera konserwantów oraz zagęstników. Jego barwę wzmacniają koncentraty z czarnej porzeczki i czarnej marchwi. Warto pamiętać, że po otwarciu sos powinien być przechowywany w lodówce.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Poznaj nietypowe zastosowania ketchupu" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Poznaj nietypowe zastosowania ketchupu" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania