NA TOPIE
Popularne porady
POPULARNE
Najnowsze porady
 
Jak ugotować bób?
Jak ugotować bób?
 
Jak wyjść z zadłużenia?
Jak wyjść z zadłużenia? 5 najlepszych porad
 
Sposoby na relaks w wannie – te produkty warto znać!
Sposoby na relaks w wannie – te produkty warto znać!
 
Mycie włosów. Czy robisz to dobrze?
Mycie włosów. Czy robisz to dobrze?
 
Jak rozliczyć PIT za 2019?
Jak rozliczyć PIT za 2019?
Medycyna
Najnowsze
 
Czytaj poradnik
12 września 2019

Naturalne sposoby na gorączkę

Naturalne sposoby na gorączkę – powrót do przeszłości.  Gorączka to normalna reakcja organizmu i o ile nie jest wyższa niż 39 stopni, można zwalczyć ją naturalnymi sposobami bez konieczności konsultacji z lekarzem.

 
Czytaj poradnik
2 sierpnia 2019

Pobranie wymazu z gardła – jak przygotować się do badania?

Gardłowe problemy są jednymi z częstszych przyczyn wizyt u lekarzy pierwszego kontaktu. Mogą być związane zarówno z silną infekcją, jak i łagodnymi zmianami. Nieraz mogą mieć też przewlekły charakter albo często nawracać. W każdym z tych przypadków lekarz może zlecić pobranie wymazu z gardła – jakie są wskazania do badania, jak się do niego przygotować i jak wygląda jego przebieg?

28
 
Czytaj poradnik
2 sierpnia 2019

Nawracający ból gardła. Czy może być objawem choroby?

Nawracający ból gardła jest o tyle kłopotliwym objawem, że pojawia się przy wielu, bardzo różnych chorobach. Dzieje się tak, ponieważ błona śluzowa gardła stanowi pierwszą linię obrony układu immunologicznego. Nabłonek nie tylko odpiera atak chorobotwórczych mikroorganizmów (wirusów, bakterii, grzybów), lecz także stale zmaga się z wieloma innymi czynnikami drażniącymi (alergenami, dymem tytoniowym, lotnymi związkami chemicznymi). Dlatego też nawracający ból gardła może zarówno oznaczać alergię, infekcję wirusową, refluks, jak i nowotwór!

25
Polecane porady
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
POPULARNE TEMATY
Zdrowie