DZIAŁY

Rysowanie to nie lada sztuka, która pozwija rozwijać artystyczne talenty i wydobywać pokłady kreatywności, zarówno wśród młodszych, jak i starszych. Chcesz nauczyć się rysować? Podpowiadamy, jak w kilku prostych krokach narysować psa!

Jak narysować psa – kontury

Jak narysować psa? W początkowej fazie należy stworzyć delikatne linie – kontury psiego ciała…

  1. Rysowanie można zacząć od delikatnego naszkicowania dwóch kółek, jednego większego, drugiego mniejszego, ułożonych obok siebie. Kółka powinny zostać narysowane cienko, tak, by było je łatwi później wymazać. Gotowe? Brawo, właśnie stworzyłeś zarys tułowia!
  2.  Skoro mamy już naszkicowany zarys tułowia, warto stworzyć szkic  głowy. W tym celu nad większym kółkiem tułowia dorysowujemy mniejsze kółko – to będzie głowa psa.
  3. Kilkoma liniami połącz ze sobą głowę z tułowiem, poprowadź linie od kółka do kółka, by nadać tułowiowi kształt.
  4. Następnie dorysuj cztery linie, które będą stanowić łapy oraz piątą, wychodzącą z mniejszego kółka tułowia – ogon.
  5. Tuż przy głowie psa możesz dorysować kufę – mordkę oraz ucho. Wystarczy dorysować dwie linie w kształcie litery U.

Jak narysować psa – detale

Gdy już mamy stworzony zarys psiego ciała, kolejny krok to stworzenie oka, nosa oraz ucha – tutaj technika jest dowolna. Jeśli chodzi o oko, możesz stworzyć trójkąt z zacieniowanymi kółeczkami w środku lub po prostu owal z jedną połową zaciemnioną. Nos może mieć postać łezki lub po prostu czarnej kropy, a ucho wystarczy podkreślić i dorysować postrzępione nitki – sierść.

  • Następny krok to zarysowanie szczęki i żuchwy, a także górnej części głowy. Ciągniemy grubszą linię od nosa w dół, w stronę naszkicowanego koła. Z drugiej strony prowadzimy do góry linię po kole, które jest głową. Podobnie zarysowujemy psi ogon.
  • Stworzone wcześniej linie to środki psich łap. Wzdłuż nich prowadzimy grubszą linię i rysujemy psie łapy – tylne oraz przednie. Stworzone przez nas wcześniej linie powinny przechodzić przez sam środek łap – później je wymażemy.
  • Ostatni krok to obrysowanie konturu grubszymi, krótki kreskami i wymazanie linii pomocniczych oraz kółek, które stanowiły zarys psiego tułowia. Rysunek możesz jeszcze wycieniować, zaczynając od krawędzi.

Gotowe? Brawo! Narysowałeś/aś psa!

Niniejszy poradnik pod tytułem "Pies – jak narysować go na papierze?" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Pies – jak narysować go na papierze?" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania