DZIAŁY

Gdybyśmy chcieli wskazać te zabiegi kosmetyczne, które wywierają najkorzystniejszy wpływ na naszą skórę, jedno z czołowych miejsc z pewnością zajęłoby na takiej liście złuszczanie naskórka. Od niedawna wiele uwagi poświęca się w tym kontekście peelingowi enzymatycznemu, warto więc przyjrzeć się bliżej temu rozwiązaniu odkrywając możliwości, jakie stwarza.

Peeling enzymatyczny – próba definicji

Peeling enzymatyczny ma działanie zbliżone do bardziej popularnego peelingu mechanicznego. Gdy jednak zaczniemy analizować to, co jest jego specyfiką, szybko dostrzeżemy, z jak wieloma różnicami mamy do czynienia. Przeważnie przyjmuje on postać gęstej piany, choć dostępne są także kosmetyki w formie kremu, a nawet żelu. Znakiem rozpoznawczym każdego z nich jest brak drobinek ścierających. To właśnie ich nieobecność sprawia, że działanie peelingu enzymatycznego jest delikatniejsze, a on sam nie pociąga za sobą ryzyka podrażnienia skóry. To nie drobinki, ale enzymy zawarte w tego rodzaju peelingu prowadzą do rozpuszczenia rogowej warstwy naskórka. Nie dzieje się tak jednak od razu, na efekty jego stosowania należy więc poczekać dwa lub trzy dni.

Peeling enzymatyczny – przegląd zalet

Konieczność dłuższego czekania na widoczne efekty sprawia, że wiele osób podchodzi do peelingu enzymatycznego z pewną ostrożnością. Warto więc wspomnieć o jego zaletach, aby przekonać się, że oczekiwanie ma uzasadnienie. Omawiany tu rodzaj peelingu jest znany nie tylko z tego, że oczyszcza skórę i prowadzi do odetkania zatkanych porów. Możemy liczyć na niego także dlatego, że jest sprawdzonym sposobem na usunięcie zaskórników, wygładzenie skóry, a nawet na zmniejszenie widoczności porów. Trudno też o lepsze rozwiązanie, gdy chcemy poprawić i wyrównać koloryt skóry oraz przygotować ją na podanie jej kolejnych kosmetyków pielęgnacyjnych. Więcej o zaletach peelingu enzymatycznego przeczytasz tutaj: https://triny.pl/blog/jak-dziala-peeling-enzymatyczny/.

Peeling enzymatyczny a mechaniczny – to warto wiedzieć

Pytanie o różnice między peelingiem enzymatycznym oraz mechanicznym nie jest proste. Wiele osób odruchowo wskazuje przecież na wolniejsze działanie tego pierwszego akcentując swoje niezadowolenie z takiego stanu rzeczy. Warto więc pamiętać o tym, że peeling enzymatyczny działa może wolniej, nie wpływa jednak wyłącznie na zewnętrzną warstwę skóry. Nie powoduje także podrażnień, które często sprawiają, że skóra po peelingu mechanicznym jest zaczerwieniona i bolesna w dotyku.

Peeling enzymatyczny powinien przypaść do gustu każdemu, kto zainteresuje się jego zaletami. W szczególny sposób poleca się go jednak tym osobom, które zmagają się z wyzwaniami, jakie rzuca im cera delikatna i wrażliwa, alergiczna oraz naczyniowa. Warto zastanowić się nad jego stosowaniem także wtedy, gdy naszym problemem jest trądzik, zwłaszcza gdy zmiany powodowane przez niego są zaostrzone.

Jak stosować peeling enzymatyczny?

Pierwsze wykorzystanie peelingu enzymatycznego potrafi być problematyczne przede wszystkim dlatego, że wielu osobom brak wiedzy na temat tego, jak powinny wyglądać wykonywane przez nie czynności. Wiadomo, że skóra powinno zostać wcześniej oczyszczona, poziom staranności wykonania tego zabiegu nie zawsze jest jednak taki sam. Jeśli peeling ma w swoim składzie substancje myjące – wystarczy, że starannie usuniemy z niej resztki makijażu. W innym przypadku przyda się sięgnięcie po żel lub piankę o działaniu oczyszczającym.

Samo używanie peelingu enzymatycznego, gdy skóra jest już do niego przygotowana, nie jest skomplikowane. Wystarczy, że nałożymy go na lekko wilgotną skórę dbając o to, aby nasze dłonie pozostały suche. Jeśli chcemy przyspieszyć i spotęgować działanie peelingu, poświęćmy od 5 do 10 minut na wykonanie masażu. Potem pozostaje nam już tylko zmyć go ze skóry z użyciem letniej wody i delikatnie osuszyć skórę.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Peeling enzymatyczny – to musisz wiedzieć" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Peeling enzymatyczny – to musisz wiedzieć" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania