DZIAŁY

Maseczka z zielonej glinki to kosmetyk, który jest zalecany do pielęgnacji cery trądzikowej i tłustej. Jakie ma właściwości? Ile kosztuje taki kosmetyk? Czy da się go zrobić samemu? Podpowiadamy w dzisiejszym artykule!

Maseczka z zielonej glinki – jakie ma właściwości?

Maseczka z zielonej glinki to kosmetyk, który ma właściwości matujące, przeciwzapalne, gojące i ściągające. Glinka przywraca naturalne pH skóry. Regularnie stosowana, odżywia, wspomaga odnowę komórkową i regenerację skóry, a także ją oczyszcza. Zawarte w glince składniki mogą chronić przed promieniowaniem UV, zapobiegać reakcjom alergicznym, niwelować stany zapalne, a nawet korygować zmarszczki.

Z czego składa się glinka zielona? Możemy w niej znaleźć drogocenne sole mineralne, które nie tylko odżywiają skórę, ale także pomagają jej pozbyć się toksyn i ją oczyszczają. Jej główny składnik, dzięki któremu maseczka zawdzięcza swój kolor, to jony żelaza.

Poza żelazem, w zielonej glince można znaleźć także inne pierwiastki:

  • fosfor,
  • krzem,
  • magnez,
  • mangan,
  • miedź,
  • selen,
  • wapń,
  • żelazo.

Dwa dostępne na polskim rynku rodzaje glinki zielonej to tzw. montmorillonite (glinka francuska) oraz illite (glinka amerykańska). Dla kogo ten kosmetyk jest odpowiedni? Ile kosztuje? Odpowiadamy na te pytania poniżej!

Maseczka z zielonej glinki – dla kogo jest dobra?

Z powodu swoich właściwości maseczka z zielonej glinki jest zalecana dla osób z problemami skórnymi. Powinny ją stosować w szczególności te osoby, które cierpią na trądzik lub łojotok skóry. Maseczka z zielonej glinki może być stosowana także do leczenia oparzeń, ukąszeń, podrażnień skóry i ran. Nie należy jej trzymać na twarzy / ciele więcej niż kilkanaście minut.

Maseczka z glinki w kolorze zielonym nie nadaje się do stosowania w przypadku osób z cerą wrażliwą. Dla takiej cery bardziej odpowiednia będzie maseczka z glinki białej.

Maseczka z zielonej glinki – ile kosztuje taki kosmetyk?

Maseczka z zielonej glinki jest niedrogim kosmetykiem. Za 100 gram takiego produktu zapłacimy zazwyczaj około 10 złotych. Glinka należy do bardzo wydajnych kosmetyków, w związku z czym nie musimy się obawiać, że kosmetyk nam się szybko skończy.

Jak zrobić samemu maseczkę z zielonej glinki?

Maseczkę z zielonej glinki, a raczej wariację na jej temat, można zrobić samemu. Glinkę można wymieszać ze spiruliną, kwasem hialuronowym, rumiankiem, rozmarynem, jojobą, olejem z wiesiołka lub miodem, by nadać jej dodatkowe właściwości. Miłośniczki kosmetyków typu DIY z pewnością będą zachwycone takimi eksperymentami!

Natomiast przygotowanie gotowej maseczki z glinki jest bardzo proste. Wystarczy wsypać łyżkę stołową glinki do czystego naczynia, a następnie dolać do niego odrobinę wody, tak, by jej konsystencja przypominała budyń. Następnie masę należy nałożyć na twarz i szyję oraz dekolt. Maseczkę należy co jakiś czas spryskiwać wodą, tak, by nie doszło do zaschnięcia gliny. Po upływie 10 – 15 minut należy ją spłukać.

Stosowanie maseczek z gliny – ważne zasady

  1. Jeśli myślisz o stosowaniu glinianych maseczek, pamiętaj, że pod żadnym pozorem nie można rozrabiać tego kosmetyku w metalowych pojemnikach. Jeśli maseczka zostanie przyrządzona w metalowej misce lub kubku, straci swoje właściwości!
  2. Aby przygotować maseczkę, zakupioną w drogerii glinkę należy rozpuścić w wodzie, hydrolacie jogurtu lub ulubionym olejku eterycznym. Taką miksturę można nakładać na twarz najczęściej raz w tygodniu, by nie przesuszyć i nie podrażnić twarzy.
  3. Zieloną glinkę można stosować także do picia, jest ona zalecana u osób, które cierpią z powodu stanów zapalnych układu pokarmowego lub układu oddechowego. Można nią leczyć między innymi zapalenie migdałków oraz choroby dziąseł.
  4. Glinki kosmetyczne mają określoną datę przydatności, nie należy stosować na skórę kosmetyków, w przypadku których data ta jest przekroczona!
  5. Glinkę można stosować nie tylko na twarz, ale i także na ciało – maseczka nałożona na uda poprawi krążenie, ujędrni skórę i nada skórze nóg piękny wygląd. Zwłaszcza jeśli, zamiast tradycyjnego zmywania, zostanie ona potraktowana jak peeling. Glinkę można stosować także na włosy – taka mikstura zadziała przeciwłupieżowo. Nie należy trzymać maski z glinki na włosach dłużej niż 10 minut, a po jej zmyciu należy umyć włosy szamponem.
  6. Glinek nie należy mieszać z olejem kokosowym, migdałowym, ani palmowym.

Szukasz porad i wskazówek związanych z urodą? Na wenablog.pl znajdziesz wyczerpujące recenzje nowych produktów oraz pomoc w doborze odpowiednich kosmetyków. Kobieca redakcja testuje różne artykuły, a następnie opowiada o swoich wrażeniach na łamach bloga. Nie brakuje tam także różnego rodzaju modowo-urodowych poradników, znalazły się także publikacje na temat glinek do twarzy i ciała oraz innych kosmetyków. Sprawdź koniecznie blog wenablog.pl oraz ten poradnik.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Maseczka z zielonej glinki – sprawdź, czy to kosmetyk dla Ciebie!" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Maseczka z zielonej glinki – sprawdź, czy to kosmetyk dla Ciebie!" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania