DZIAŁY

Istnieje wiele sposobów, by ułatwić sobie codzienne życie. Poznaj najciekawsze lifehacki dla dziewczyn do stosowania w kuchni, łazience oraz szafie! Zapraszamy do lektury!

Lifehacki dla dziewczyn – do codziennego stosowania w mieszkaniu!

Często mylą Ci się klucze? Użyj kolorowego lakieru do paznokci i pomaluj górna części na różne kolory, będzie o wiele łatwiej!

Często gubisz wsuwki do włosów? Nie potrafisz nad nimi zapanować i są porozrzucane po całym domu? Wybierz dowolne miejsce w łazience blisko lustra, ścianę lub ścianę półki i przylep na niej pasek z taśmy magnetycznej. Voila! Możesz zawieszać wsuwki w jednym miejscu i już nigdy nie narzekać na to, że nie masz żadnej pod ręką, kiedy tego potrzebujesz!

W Twojej szafie panuje bałagan i zdecydowanie za dużo miejsca zajmują buty oraz szale? Spróbuj wykorzystać wieszaki do spodni i do spódnic jako wieszaki do… długich butów, by zaoszczędzić trochę miejsca. W podobny sposób możesz rozmieścić w szafie ulubione szale i chusty – uwiąż po kilka sztuk na jednym wieszaku i ciesz się idealnym porządkiem. Tego typu odzieżowe lifehacki dla dziewczyn to prawdziwy przebój!

Kuchenne lifehacki dla dziewczyn

Jak szybko zrobić idealne szaszłyki? Zamiast nadziewać każdy element osobno na wykałaczkę, pokrój wszystkie składniki i rozłóż je na desce w odpowiedniej kolejności, a następnie jednym ruchem nadziej całość na patyczek. Dzięki temu w szybki sposób przyrządzić idealne szaszłyki!

Jak zamrozić duże kawałki mięsa lub duże porcje obiadowe? Podziel je przed włożeniem do zamrażarki na mniejsze części. Produkty możesz zamrażać w plastikowych woreczkach,  opakowaniach oraz słoiczkach, tak, żeby po rozmrożeniu porcja była idealna i w sam raz na obiad!

Jak sobie poradzić z przesoloną potrawą? Aby zneutralizować smak dania, które przez pomyłkę przesoliłaś, dodaj do niego soku z cytryny. Zastosowanie cukru w niczym nie pomoże, a tylko wyostrzy słony smak dania!

Jak szybko ochłodzić napój? Aby szybko ochłodzić napój w butelce, wystarczy go owinąć mokrymi ręcznikami papierowymi i włożyć na kilkanaście minut do zamrażarki.

Jak sobie poradzić z wiecznie ślizgającą się po powierzchni blatu deską do krojenia? Wystarczy, że podłożysz pod nią wilgotny ręcznik i problem z głowy!

Jak szybko wyczyścić mikrofalę? Wystarczy do niewielkiej szklanej miski nalać wody z dodatkiem dwóch łyżek octu i ustawić czas podgrzewania na kilka minut (maksymalnie pięć). Po wyłączeniu kuchenkę wycieramy na sucho i w łatwy sposób pozbywamy się wszelkich pozostałości po jedzeniu.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Lifehacki dla dziewczyn – poznaj je!" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Lifehacki dla dziewczyn – poznaj je!" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.