DZIAŁY

Zapalenie zatok jest często spotykaną infekcją. Ale wiele osób, które ją przechodzi stosuje terapie, które najprawdopodobniej nie zadziałają. Zanim pobiegniesz do drogerii, sprawdź jak pozbyć się zapalenia zatok na zawsze.

Zatoki to małe wgłębienia w czaszce, które normalnie są wypełnione powietrzem. Wytwarzają śluz, który pomaga w utrzymaniu dróg nosowych z dala od alergenów i zanieczyszczeń. Zapalenie zatok jest uszkodzeniem tkanki, która wyściela te wgłębienia. W niektórych przypadkach obrzęk blokuje zatoki, uwięziony w nich śluz i powietrze. Może to powodować ból i nieprzyjemne uczucie. Czasami zdarza się, że prowadzi nawet do infekcji bakteryjnej, która może rozpocząć się z powodu przeziębienia lub alergii. Zazwyczaj powstaje przez osłabienie układu odpornościowego.

Ostre i przewlekłe zapalenie zatok charakteryzuje się objawami:

  • ciśnienie twarzy i ból
  • wyczuwalne zgrubienia
  • odbarwiony śluz
  • przekrwienie

Nawilż powietrze

Nie pozwól, aby Twój dom stał się zbyt suchy lub za bardzo wilgotny. Duża wilgotność w pomieszczeniach może również zachęcać do powstania pleśni, co może również powodować problemy z zatokami u niektórych osób.

Przewietrz swój dom

Dom energooszczędny ma jedną wadę. Jeśli ocieplasz dom, aby uczynić go bardziej wydajnym energetycznie, konsekwencją może być nieświeże powietrze, które pogarsza problemy z zatokami. W ciepłe dni należy jak najczęściej wietrzyć dom, aby uzyskać przyjemną świeżość.

Wykonaj kompres z soli

Jeśli zatkane i dodatkowo zapchane zatoki utrudniają Ci swobodne funkcjonowanie, wypróbuj wykonać gorący kompres. Wystarczy podgrzać sól jodowo- bromową, którą zdobędziesz w aptece. Przy użyciu delikatnej szmatki nałóż na czoło i pozostaw na około godzinę. Taki sposób skutecznie przyspieszy oczyszczenie zatok.

Stosuj inhalacje

Wdychanie pary wodnej z ziołowymi substancjami to świetny sposób, który pozwala rozrzedzić gęstą wydzielinę, która zalega w nosie i utrudnia oddychanie. Aby wykonać inhalacje będziesz potrzebować wodę i ręcznik. W misce wymieszaj wodę z solą kuchenną i wybranymi substancjami, a następnie pochyl się nad nią delikatnie wdychając parę wodną. Uważaj, aby się nie poparzyć.

Pamiętaj! Kluczem jest ustalenie przyczyny. Na przykład, jeśli Twoje zapalenie zatok jest spowodowane alergią, wtedy same leki prawdopodobnie nie pomogą. Co więcej objawy utrzymujące się dłużej niż kilka dni powinny Cię zaniepokoić. Skontaktuj się z lekarzem. Czasami w badaniach obrazowych, takich jak zdjęcia rentgenowskie, tomografia komputerowa lub MRI – możesz dokładnie określić przyczynę problemu.

Siły specjalne w walce z zatokami

Na koniec zostawiam dla Ciebie coś specjalnego! Najlepszą i najskuteczniejszą metodą w walce z zatokami będzie domowy, zwykły chrzan… Ten w słoiku jak i korzeń chrzanu, który należy ukroić (malutki kawałek lub łyżka utartego chrzanu), a następnie rzuć w buzi do momentu poczucia ulgi. Gwarantuję Ci, że gdy będziesz robić to odpowiednio długo, cały Twój nos odetka się, a zatoki puszczą.

Gdy powtórzysz ten zabieg kilka razy dziennie, a chrzan włączysz do swojej diety na stałe, zniknie problem z przewlekłymi zatokami! Zaufaj mi – to sprawdzone, stare rozwiązanie.

Koniecznie napisz w komentarzu, który sposób Ci pomógł 🙂

Niniejszy poradnik pod tytułem "Leczenie przewlekłego zapalenia zatok" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Leczenie przewlekłego zapalenia zatok" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania