DZIAŁY

Sezon letni to najlepsza pora na plenerowe imprezy okolicznościowe. Wiele par decyduje się na wzięcie w tym okresie ślubu. Jak zadbać, by impreza weselna była udana? Podpowiadamy, jak zorganizować niezapomniane wesele w plenerze!

Dlaczego warto zorganizować wesele w plenerze?

Wesele w plenerze to świetny pomysł w czasie gorących, letnich dni. Goście mają dużo otwartej przestrzeni, na zewnątrz jest chłodno i klimatycznie. Taka impreza nie odbiera poziomem organizacji od imprez organizowanych na salach weselnych, a zostawia po sobie przepiękne zdjęcia oraz wspomnienia! Zarówno fotograf, jak i wideo realizator mają o wiele większe pole do popisu, łatwiej również zorganizować niektóre atrakcje (takie jak tłuczenie kieliszków, sypanie pary młodej ryżem, widowisko z petardami, wypuszczanie białych gołębi, czy fontanna czekolady).

Wesele w plenerze – zorganizuj je krok po kroku!

Organizację imprezy plenerowej najlepiej powierzyć profesjonaliście. Nie musi to być od razu wielka Agencja Weselna, ale lepiej zaprzęgnąć do pomocy znajomego, który ma doświadczenie z eventami plenerowymi, który wesprze nie tylko dobrą radę, ale i będzie wiedział, jak uratować imprezę w przypadku gdy pojawi się jakaś sytuacja awaryjna. Jak przygotować wesele w plenerze?

  1. Wybierz starannie lokalizację. Dobre miejsce na plenerowe wesele powinno znajdować się w bliskiej okolicy kościoła lub stanu cywilnego. Przestrzeń powinna być odpowiednio duża i wyposażona w parking dla gości. Warto zadbać również o noclegi dla osób, które na wesele przyjadą z daleka. Z tego też powodu wiele osób decyduje się na organizację wesela plenerowego w ogrodzie w pobliżu hotelu lub restauracji.
  2. Wypożycz namiot plenerowy lub pawilon dla gości. Namiot plenerowy to doskonałe zabezpieczenie przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi.
  3. Zaplanuj właściwie powierzchnię imprezy. Zadbaj o to, by przestrzeń wesela zawierała takie elementy, jak parkiet, strefa cateringowa, strefa dla dzieci, stanowisko dla DJ-a oraz miejsce dla zespołu.
  4. Zorganizuj dobry catering. Skorzystaj z zaufanej i sprawdzonej firmy cateringowej, która ma doświadczenie w organizacji imprez plenerowych.
  5. Śledź prognozy pogody. Jeśli temperatura zapowiada się nieciekawie, możesz zasugerować gościom, by wzięli cieplejsze ubrania. W dobrym guście jest zapewnienie gościom eleganckich i ciepłych kocyków, parasoli lub wachlarzy, w zależności od prognozowanych warunków pogodowych.
  6. Zadbaj o klimat otoczenia! Wesele w plenerze daje ogromne możliwości, jeśli chodzi o zorganizowanie przestrzeni. Kwiaty dookoła, eleganckie rzeźby, fontanny lub oczko wodne są zazwyczaj w pakiecie. Twoim zadaniem jest zadbać o odpowiednie nagłośnienie oraz oświetlenie imprezy! Poza dobrym sprzętem dla DJ-a i zespołu, zadbaj także o lampiony, latarnie i światełka, by nadać przestrzeni magiczny i zapierający dech w piersiach klimat!
  7. Bądź praktyczny! Warto uświadomić gościom (zwłaszcza Paniom), że wesele jest imprezą plenerową i eleganckie szpilki mogą się nie sprawdzić na miękkim, trawiastym parkiecie lub żwirze. Jeśli teren imprezy jest duży, zadbaj o odpowiednie oznaczenia terenu i drogowskazy, które pomogą gościom odnaleźć się na Waszym wydarzeniu!

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak zorganizować wesele w plenerze?" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak zorganizować wesele w plenerze?" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.