DZIAŁY

Zadaniem dobrze zaprojektowanego opakowania jest nie tylko ochrona produktu, ale również jego reklama. Nawet gdybyśmy nie czytali, to i tak opakowanie musimy kupić.

Projektować można wszystko, od etykiet na butelki, taśmy klejące, aż po idealne opakowania. A do tego można dodać do nich nadruk, więc nic dodać nic ująć jest, co robić. Jak zaprojektować opakowanie, by zachęcało do kupowania?

Czego potrzebujemy?

Aby zaprojektować opakowanie musimy najpierw przygotować najpotrzebniejsze elementy.

Zatem:

  • Grupa docelowa, potencjalni odbiorcy.
  • Własny pomysł opakowania,
  • Program do projektowania,
  • Fotografia produktowa.

Jak zaprojektować opakowanie? – krok po kroku

W pierwszej kolejności należałoby się zastanowić, do czego wykorzystamy zaprojektowane opakowanie. Musisz wziąć pod uwagę rozmiar opakowania i wielkość swoich produktów.

  1. Określamy grupę docelową, potencjalnych odbiorców, do których zaprojektowane opakowanie będzie skierowane.
  2. Przechodzimy teraz do własnego projektu. W programie graficznym określamy wielkość opakowania. W razie problemów odpowiedzią może być metoda burzy mózgów na generowanie pomysłów.
  3. Na wzór opakowania w programie nanosimy fotografię produktową. Przechodzimy następnie do kadrowania, określenia kolorów i ewentualnych napisów.
  4. Po kadrowaniu czas na modelowanie. Przenosimy projektowane opakowanie do przestrzeni. Określamy kształt, materiał oraz zamknięcie, technikę druku i jego cenę.
  5. Typografia. Wybieramy układ graficzny, dobieramy odpowiednie tło do wybranych kolorów. Wyznaczamy miejsce na fotografię, krój czy wykrojniki. Pamiętaj o kodach kreskowych i numeratorach.
  6. DTP. Przechodzimy do zabawy w Photoshopie. Z precyzją dobieramy barwy CMYK. Na koniec przechodzimy do wizualizacji projektu.
  7. Udanych projektów i miłej zabawy.

Zalety opakowań

  1. Indywidualne podejście projektowe.
  2. Oryginalność dla grupy produktów.
  3. Opakowanie dopasowane do produktu.
  4. Wygląd opakowania dostosowany do grupy, branży, marketingu.
  5. Jakość wykończenia, końcowy efekt (materiał, uszlachetnianie).
  6. Opakowanie budzi emocje, namawia do zakupu.

A jeśli chcesz stworzyć szybko i łatwo projekt swojego opakowania możesz także skorzystać z kreatora online na stronie producenta opakowań.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak zaprojektować opakowanie" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak zaprojektować opakowanie" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania