DZIAŁY

Szukając oszczędności, wielu przedsiębiorców zapomina o analizie dotychczasowych opłat za ogrzewanie. A jeśli poświęcimy kwestii ogrzewania nieco uwagi i namysłu, będziemy w stanie znacznie zmniejszyć koszty energii. Sprawdź koniecznie, w jaki sposób możesz efektywnie zacząć oszczędzać na ogrzewaniu.

Przyjrzyj się swoim rachunkom i zacznij oszczędzać na ogrzewaniu

Każdą zmianę rozpocząć należy od analizy obecnego stanu. Przeanalizuj, ile obecnie kosztuje Cię na przestrzeni roku ogrzewania. Weź pod uwagę takie czynniki, jak zakup opału (jeśli ogrzewasz tradycyjnymi formami) i koszt jego magazynowania, utrzymanie kotłowni czy też miesięczne rachunki, jeśli wybrałeś chociażby formę ogrzewania prądem. Następnie porównaj ponoszone przez Ciebie koszty z innymi dostępnymi na rynku ofertami.

Termoizolacja równa się oszczędność

Zaoszczędzić na ogrzewaniu możesz także, decydując się na modernizację swojego przedsiębiorstwa. Odpowiednia izolacja pomieszczeń – termoizolacja elewacji czy też dokładne uszczelnienie drzwi i okien – pomogą ci zatrzymać ciepło wewnątrz budynku, a tym samym zmniejszyć zużycie energii niezbędnej do ogrzewania. Upewnij się także, czy Twoi pracownicy pamiętają o zamykaniu drzwi i okien oraz w przemyślany sposób korzystają z ogrzewania.

Zmień swojego sprzedawcę i zobacz jak niskie mogą być rachunki

Jeśli płacisz za ogrzewanie co miesiąc swojemu sprzedawcy, upewnij się, że warunki, na których zawarłeś umowę są najkorzystniejszymi z dostępnych. Jeśli wybrałeś ogrzewanie na prąd, zwróć uwagę na takie elementy umowy jak cena za jedna kilowatogodzinę, gwarancja stałej ceny, długość obowiązywania umowy oraz dodatkowe opłaty pojawiające się w dokumencie.

Czy ogrzewanie gazowe się opłaca? Tak!

Zaoszczędzić możesz również decydując się na ogrzewanie gazowe. Z dostępnych obecnie na naszym rynku opcji, jest to rozwiązanie zdecydowanie najtańsze i dodatkowo najbardziej przyjazne środowisku. Ogrzewanie gazowe, w przeciwieństwie do węglowego, usuwa konieczność zakupu opału, magazynowania go czy konserwacji i czyszczenia pieca. Ale ogrzewanie gazowe wygrywa także z ogrzewaniem elektrycznym. Po pierwsze ogrzewanie gazowe charakteryzuje się o wiele niższą ceną, a po drugie jest również bardziej ekologiczne (pamiętajmy, że w Polsce prąd nadal wytwarza się przede wszystkim w elektrowniach węglowych).

Jak więc oszczędzamy, wybierając ogrzewanie gazowe? Gaz ziemny to po pierwsze najtańsza opcja, jeśli porównamy miesięczne koszty ogrzewania dla różnych opcji. Po drugie jednorazowa inwestycja, jaką jest doprowadzenie gazu ziemnego i stworzenie możliwości ogrzewania tym sposobem, ostatecznie zwraca się po określonym czasie. W końcu, po trzecie, wybór odpowiedniego dostawy gazu ziemnego to niski koszt instalacji gazowej. W skład takich kosztów wchodzi między innymi wykonanie kotłowni i połączenie jej z instalacją C.O i C.W.U oraz oczywiście comiesięczne rachunki. Sprawdzony dostawca gazu ziemnego dla firm to taki, który nie tylko wykona wymaganą kotłownię, ale oferuje także profesjonalne przeglądy i serwis.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu? Oto 4 rady dla przedsiębiorców" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu? Oto 4 rady dla przedsiębiorców" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania