Zdrowie
Czytany poradnik
Jak zadbać o zdrowie? Wypróbuj nowy produkt Bakomy – Kefir BIO!
0

Jak zadbać o zdrowie? Wypróbuj nowy produkt Bakomy – Kefir BIO!

AUTOR:  Alicja Hudzik12 maja 2019

Chcesz zadbać o swoje zdrowie? Sprawdź koniecznie nasz poradnik. Opowiadamy w nim między innymi o nowych ekologicznych kefirach Bio od Bakomy!

Jak zadbać o zdrowie? Zacznij od diety!

Najlepszym sposobem na to, by poprawić samopoczucie i kondycję psychiczną oraz fizyczną, jest zmiana trybu życia. Poza zwiększeniem aktywności fizycznej i ograniczeniem sytuacji stresogennych warto zadbać także o dietę.

Jelita – drugi mózg człowieka

Jelita nie bez powodu nazywane są drugim mózgiem człowieka. Narząd ten jest bardzo unerwiony i zajmuje ogromną powierzchnię w naszym ciele. Od kondycji flory bakteryjnej naszych jelit zależy w dużej mierze zdrowie, nie tylko fizyczne, ale i psychiczne.

Badania dowiodły, że poprzez spożywanie artykułów zawierających drobnoustroje przyjazne dla jelit można znacznie poprawić kondycję organizmu. Bakterie, które żyją w naszych jelitach uczestniczą także w rozwoju, regulacji i sprawnym funkcjonowaniu układu odpornościowego. Jednym ze skutecznych sposobów na „dokarmienie” układu pokarmowego, jest spożywanie przetworów mlecznych, takich jak naturalne kefiry i jogurty.

Nowy produkt Bakomy – stworzony po to, by zadbać o jelita

Polski producent galanterii mlecznej – Bakoma – wyszedł naprzeciwko modzie na zdrowe odżywianie i rozszerzył ofertę o nowe przetwory mleczne bio. Jednym z nich jest nowy kefir Bakoma bio, czyli ekologiczne mleko z żywymi kulturami bakterii.

Nowy produkt Bakoma zawiera pożyteczne żywe kultury bakterii, które są przyjazne dla jelit. Dzięki nim możliwe jest uregulowanie pracy układu pokarmowego i zadbanie o prawidłowe trawienie. Kefir bio to odpowiedź na oczekiwania współczesnych konsumentów, którzy mają coraz większą świadomość spożywanych produktów i poszukują w sklepie przede wszystkim żywności ekologicznej.

Miłośników zdrowego odżywiania zaskoczy nie tylko wysoka jakość, której najlepszym dowodem jest certyfikat ekologiczności. Pasza krów oraz owoce wykorzystane do produkcji przetworów mlecznych bio pochodzą z gospodarstw ekologicznych. Zaskoczeniem może być  także cena – nowy kefir BIO kosztuje jedynie 2,75 złotych, co w branży żywności ekologicznej jest raczej rzadko spotykane.

Jak zadbać o zdrowie? Zachęcamy, by wprowadzić do diety przetwory mleczne z charakterystycznym zielonym listkiem na opakowaniu!

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze