DZIAŁY

Zapalenie zatok to nie przyjemna choroba, będąca wynikiem stanu zapalnego, wywołanego działaniem wirusów oraz bakterii czy grzybów. Zapalenie rzadko wystękuje w zdrowych zatokach. Zatoki są bowiem pustymi przestrzeniami, przez które następuje przepływ powietrza. Zakończone się kością nosową, a także policzkami, czołem oraz oczodołami.Jeśli nie wiesz, jak wyleczyć zatoki, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Zapalenie zatok powinno się leczyć farmakologicznie, czasem niezbędna jest także interwencja chirurgiczna czy punkcja, mająca na celu wyczyszczenie zarażonych miejsc.

Powody powstawania zapalenia zatok

Stan ten najczęściej jest wywołany blokadą zatok. W zainfekowanych zatokach rozmnażają się szkodliwe bakterie, wirusy oraz grzyby. Zatoki zatykają się także w przypadku przeziębienia, lub alergii. Na stany zapalne mają także elementy fizjonomiczne twarzy, takie jak krzywa przegroda nosowa, czy przerost migdałków Na ryzyko wystąpienia zatok mają także wpływ choroby, które powodują zaburzenie pracy rzęsek, znajdujących się w nabłonku nosa. Kolejnym czynnikiem, który może prowadzić do zapalenia zatok, jest obniżenie odporności organizmu, wywołane przeziębieniem, a także występujące na skutek chemioterapii czy zarażenia się wirusem HIV.

Objawy zapalenia zatok

Przy zapaleniu zatok pojawia się dokuczliwy katar. Alarmującym powinno być jego długie utrzymywanie się. Jeśli nie będzie przechodził, a wręcz się nasilał, może być przesłanką do podejrzeń o stanie zapalnym zatok. Wśród innych objawów tej choroby wymienia się nie przyjemny posmak w ustach. Wiąże się on także ze stopniowa utratą zmysłu powonienia. N chorobę wskazuje ogólne złe samopoczucie, oraz zmęczenie. Często towarzyszy zapaleniu gorączka oraz kaszel, dla tego łatwo je pomylić z przeziębieniem. Często pojawia się zator oraz katar, a także nadwrażliwość twarzy na dotyk.

Jak wyleczyć zatoki – naturalne sposoby

Ból, jaki pojawia się w przypadku zapalenia zatok ulokowany jest najczęściej powyżej nasady nosa. Pojawia się także nieprzyjemne napięcie, oraz obrzęk. Domowy sposób na to jak wyleczyć zatoki nosa jest bardzo prostu. Można skorzystać z naturalnego leku, na bazie chrzanu oraz octu. Chrzan należy zlać octem, i odstawić w zakręconym słoiku na okres około 10 dniu. Mieszankę należy trzymać w temperaturze pokojowej. Po minięciu wymaganego okresu, mieszkankę należy odkręcić, i wdychać napar. Wieczorem, przed pójściem spać, warto jest przygotować kompres namoczony w naparze, i położyć go sobie na czoło. Zabieg ten pomaga w uśmierzeniu bólu głowy. Inną prostą metodą na złagodzenie bólu zatok, jest starcie korzenia chrzanu oraz zagotowanie go w wodzie. Mieszankę należy doprowadzić do wrzenia, i wdychać wydzielający się napar. Po zagotowaniu, mieszankę należy przelać do innego naczynia, i zakryć głowę ręcznikiem. Podczas wdychania wydzielających się oparów należy pozostać w tej pozycji kilka minut. Napar z chrzanu złagodzi ból towarzyszący zapaleniu zatok, oraz pomoże w eliminacji bakterii wirusów oraz grzybów.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak wyleczyć zatoki" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak wyleczyć zatoki" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania