DZIAŁY

Każdy człowiek doświadcza w swoim życiu uczucia smutku i przygnębienia. Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że depresja jest czwartym najpoważniejszym problemem zdrowotnym, z którym zmagają się ludzie na całym świecie.

Bądźmy czujni

O depresji mówimy w przypadku trwającego co najmniej 2 tygodnie obniżenia nastroju, zmniejszenia poziomu energii czy anhedonii. Dotyka ona osoby w każdym wieku, poczynając od nastolatków, a kończąc na seniorach. Dane nie napawają optymizmem – to około 350 mln ludzi, z czego w Polsce aż 1,5 miliona. W chorobę coraz częściej popadają także młodzi ludzie, którzy mają stopień niepełnosprawności. Depresja predysponuje do podejmowania celowych zachowań samodestrukcyjnych, które prowadzą do śmierci. Jest to problem z którym zmaga się spora część społeczeństwa, dlatego należy się z nim zmierzyć.

Zaburzenia snu, zanik kontaktów interpersonalnych, negatywny sposób artykułowania myśli, „język depresji” to sygnały , które powinny być dla nas niepokojące.

Chodź z nami na Festiwal Filmów Antydepresyjnych!

Festiwal Filmów Antydepresyjnych – RELANIUM miał swój początek 10 lat temu. Wydarzenie odbywa się w kinie Bodo, zlokalizowanym przy ulicy Rewolucji 1905 w Łodzi. Celem jest rozweselenie publiczności, reprezentując satyryczne i lekkie filmy.

„… i zadać im i sobie pytanie „Czy warto być ciągle spiętym?”

Oczywiście, że nie warto! Frekwencja na festiwalu z roku na rok cieszy się coraz większą liczbą. Więc może i Ty się wybierzesz?

W zdrowym ciele, zdrowy duch!

Bez wątpienia aktywność fizyczna ma ogromny wpływ na naszą psychikę i budowanie własnej wartości. Nie od dziś wiadomo, że intensywny sport chroni nas od popadania w stany melancholijne i depresyjne. Ruch sprawia, że zwiększa się poziom endorfin oraz seretoniny. Są to naturalne hormony, które dają nam poczucie zadowolenia i szczęścia. Badania wykazały, że zajęcia grupowe, umożliwiające interakcję z innymi mają znaczący wpływ na pokonywanie choroby. Zmiana sylwetki ciała pozwala na nową ocenę i postrzeganie siebie. Aktywność fizyczna jest nie tylko lekiem na omawiany problem, ale również sposobem na stres, frustrację, napięcie i poprawę nastroju.

Dla chorych zmagających się z depresją istotne jest wsparcie otoczenia i to że bliscy dostrzegają problem…

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak radzić sobie z chandrą i depresją?" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak radzić sobie z chandrą i depresją?" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania