DZIAŁY

Programy do konwersji, to przydatne i w wielu przypadkach darmowe narzędzia, które służą do zmiany formatu plików. Jak przekonwertować plik do formatu, który nas interesuje? Z tego poradnika dowiesz się, z których programów warto skorzystać!

Jak przekonwertować plik do PDF?

Chcesz przekształcić dokument w formacie DOC lub arkusz kalkulacyjny do PDF? Warto wypróbować darmowe programy do konwersji:

  • Free XPS to PDF Converter
  • PDF to JPG Converter
  • Icecream PDF Converter

Jeśli zależy Ci na konwersji online, wypróbuj aplikację na stronie freepdfconvert.com. Z pomocą tego konwertera możesz zmienić popularne formaty obsługiwane przez programy Word, Excel oraz PowerPoint na PDF, a także dokonać zmian w odwrotnym kierunku, czyli przekształcić dokument w PDF do pliku tekstowego lub ilustracji w formacie JPG.

UWAGA: Jeśli korzystasz z edytorów tekstu Microsoft Office Word, możesz zainstalować dodatek Zapisz jako PDF lub XPS. Wtyczka działa we wszystkich programach pakietu Microsoft Office i umożliwia szybkie wyeksportowanie dokumentu, na którym aktualnie pracujesz, do postaci PDF lub XPS

Jak przekonwertować plik audio?

Aby zmniejszyć objętość pliku audio lub zmienić jego format na taki, który będzie czytelny dla odtwarzacza samochodowego, wieży stereo lub kina domowego, można użyć programów:

  1. FreeM3a to MP3 Converter;
  2. Any Audio Converter;
  3. Free Audio Converter;
  4. CDex;
  5. online-audio-converter.com.

Jak przekonwertować plik video?

Aby przekonwertować plik video do różnych rozdzielczości i formatów, warto wypróbować darmowy program VirtualDub, a także dostępne na rynku narzędzia online, takie jak na przykład onlinevideoconverter.com oraz online-convert.com.

Ten ostatni to bardzo popularny program, który pozwala konwertować nie tylko pliki video, ale i inne media, zapisane w formacie audio, JPG lub PDF. Dzięki konwerterom online można również pobierać i konwertować materiały video zamieszczone na platformach typu Youtube czy Vimeo.

Zobacz także nasz poradnik W jaki sposób przekonwertować .pdf do .webp?.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak przekonwertować plik? Podpowiadamy najlepsze rozwiązania!" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak przekonwertować plik? Podpowiadamy najlepsze rozwiązania!" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.