DZIAŁY

Pierwsze kopnięcie nienarodzonego dziecka to ważna chwila dla każdej przyszłej mamy. Rosnące w niej życie rozwija się i daje znać o swojej obecności. Co jednak jeśli przez dłuższy czas dziecko pozostaje w bezruchu? Śpi czy może coś jest nie tak i trzeba jak najszybciej skontaktować się z lekarzem? Albo gdy do badań usg zależy nam na innym ułożeniu malca? A może po prostu chcesz, żeby rodzina właśnie teraz poczuła kopnięcie? Sprawdź nasze sposoby na to, jak pobudzić dziecko w brzuchu!

Jak pobudzić dziecko w brzuchu? Patrz na to co jesz!

Jedzenie i picie to najprostszy sposób na pobudzenie dziecka, zwłaszcza gdy w grę wchodzi cukier. Po zjedzeniu ciastka czy napiciu się szklanki soku, z pewnością zauważysz, że dziecko porusza się znacznie żwawiej. Pamiętaj jednak, że spowodowane jest to wzrostem stężenia glukozy we krwi, zatem wszystko z umiarem. Nadmierna ilość cukru nie jest przyjacielem ani Twoim, ani dziecka. Na szczęście nie tylko słodkie pokarmy mogą pomóc nam w pobudzeniu w jego pobudzeniu, warto wykorzystać fakt, że w 21 tygodniu ciąży maluch korzysta już z kubków smakowych! Spróbuj zaobserwować, po jakich posiłkach jest bardziej aktywny, w tym okresie bowiem może polubić smak i łapczywie połykać płyn owodniowy, co czasem bywa nawet przyczyną czkawki. Możesz też napić się czegoś zimnego, dziecko odczuje zmianę temperatury.

Aktywna mama – nieaktywne dziecko

Z pewnością zauważyłaś, że dziecko staje się bardziej aktywne, gdy tylko próbujesz trochę odsapnąć i odpocząć. Drzemka na kanapie? A może po prostu noc bez kopniaków w żebra? Może być ciężko. Maluchy stają się znacznie spokojniejsze, gdy Ty jesteś w akcji. Zatem jeśli martwi Cię długa przerwa w jego aktywności i zastanawiasz się jak pobudzić dziecko w brzuchu, zwolnij, a role się obrócą!

Nawiąż kontakt z dzieckiem

Poklepywanie, gładzenie i lekkie uciskanie brzucha, gdy leżysz na lewym boku, powinno pomóc! W tej pozycji bowiem ruchy są najbardziej wyczuwalne. Zrelaksuj się i mów do dziecka, ono rozpoznaje Twój głos, a od 5 miesiąca ciąży możesz z nim ćwiczyć zabawę w kopanie. Gładź brzuch i mów “kopnij” a dziecko z czasem z pewnością zacznie reagować!

Jak pobudzić dziecko w brzuchu? Głośne i ciche dźwięki

Dziecko w łonie matki, podobnie jak dojrzały człowiek, reaguje na muzykę. Oczywiście w zależności od jej głośności, melodii i tempa zrobi to w odpowiedni sposób. Jeśli chcesz więc, żeby dziecko zaczęło się ruszać, słuchaj dość głośnej, szybkiej i energetyzującej muzyki a malec z pewnością nie powstrzyma się od tańca!

Spadek aktywności

Przyjmuje się, że dziecko jest najbardziej aktywne między 24 a 28 tygodniem ciąży. Po tym czasie maluch jest już zbyt duży i powierzchnia brzucha mamy staje się sporym ograniczeniem. Jeśli więc w tym okresie zauważysz, że jego aktywność zmalała, nie przejmuj się! Dziecko ćwiczy wówczas umiejętności przydatne mu już na zewnątrz takie jak ssanie, gdy wkłada palce do ust, czy oddychanie, gdy ćwiczy klatkę piersiową. Pamiętaj jednak, że po 28 tygodniu ciąży powinnaś czuć mimo wszystko przynajmniej 10 ruchów dziecka w ciągu dnia, w innym wypadku koniecznie skontaktuj się z lekarzem!

A, czy Ty wiesz jak pobudzić dziecko w brzuchu? Może masz własne sposoby, którymi się podzielisz z nami w komentarzu?

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak pobudzić dziecko w brzuchu?" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak pobudzić dziecko w brzuchu?" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania