DZIAŁY

Do cieni, do rozświetlacza, do pudru, do konturowania… Kilkadziesiąt różnych pędzli wymaga regularnej pielęgnacji. Jeśli jesteś jedną z tych kobiet, posiadającą tak sporą kolekcję, musisz znać kilka zasad, aby utrzymać je w dobrym stanie.

Jak często?

Podczas nakładania make-up’u na naszą twarz, na pędzlach zostają znaczące ilości łoju, bakterii oraz zanieczyszczeń. Jeżeli nie chcesz, żeby te wszystkie zarazki przedostały się na twoją buzię – zadbaj o to, aby mycie było cykliczne.
Powinno obywać się codziennie dla pędzli do twarzy, pudru, korektora, gąbki do makijażu oraz do eyelinera, aby bakterie nie dostały się do oczu.
Natomiast narzędzia do cieni, różu czy konturowania możemy czyścić co 2 tygodnie. Oczywiście, kiedy nasze pędzle są świeżo umyte o wiele łatwiej rozprowadzimy kosmetyk, a blendowanie stanie się łatwiejsze. Kieruj się własnymi potrzebami, więc jeśli uznasz, że potrzebujesz częściej usuwać zanieczyszczenia  – nic nie stoi na przeszkodzie. 

Czym?

Wystarczy, że zaopatrzysz się w zwykłe mydło w płynie lub szampon do włosów i ciepłą wodę. Jest na tyle skuteczne, że usunie brud nie niszcząc włosia przez co pędzel posłuży ci na dłużej. Gąbkę do makijażu polecam myć mydłem w kostce, sprawdza się o wiele lepiej niż płynna wersja. 

Możesz także używać płynów do dezynfekcji. Będziesz mieć wtedy pewność, że wszystkie zarazki zostały usunięte. Poza tym taka wersja czyszczenia jest o wiele prostsza i szybsza. Jej jedyny minus to oczywiście koszta. Specjalistyczny płyn jest o wiele droższy niż zwykłe kosmetyki. Decyzja należy do ciebie jednak jeśli nie jesteś profesjonalną wizażystką możesz spokojnie używać domowych sposobów.

Jak?

Technika mycia pędzli jest bardzo istotna. Aby nie zniszczyć narzędzi myj je delikatnie. Nalej odrobinę płynu na dłoń i pocieraj kolistymi ruchami główkę, trzonkiem do dołu. Możesz również wymieszać mydło z wodą w małym pojemniku i w nim ostrożnie umyć pędzel.  Uważaj aby nie zalać skuwki, ponieważ to może może spowodować rozklejenie się produktu.

Suszenie

O tym samym musisz pamiętać podczas suszenia. Woda nie może dostać się poza obręb włosów. Jeśli metalowe części zostaną zalane o wiele szybciej się zepsują. Po umyciu zbierz nadmiar wody ręcznikiem papierowym i ułóż pędzle w naturalnej pozycji pozostawiając do wyschnięcia. Dodatkowo możesz nałożyć na nie specjalne siateczki ochronne, dzięki którym zachowasz prawidłowy kształt włosia. Jeśli masz taką możliwość powieś narzędzia do góry nogami, aby pozostała ciecz kapała w dół. Nie używaj nigdy suszarki, ani nie stawiaj na grzejniku, ponieważ to zniszczy Twoje pędzelki. 

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak myć pędzle do makijażu?" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak myć pędzle do makijażu?" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania