DZIAŁY

Każdemu z nas wpajano, że okłamywanie drugiej osoby jest złe i niestosowne i że nie należy tego nigdy robić. W życiu jednak zdarzają się różne sytuacje, niektóre z nich wymagają niewinnych kłamstw, które nikomu nie zaszkodzą, a mogą znacznie poprawić sytuację. Jak się zachować, by małe oszustwo nie wyszło na jaw?

Sztuka kłamania – czy istnieje w ogóle coś takiego?

Poprzez mowę ciała wyrażamy cały wachlarz emocji, począwszy od zdenerwowania i odczuwania niechęci, przez ekscytację, do uczucia relaksu oraz radości i wielu innych uczuć. Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie świadomie kontrolować to, jak zachowa się nasze ciało. Niektórzy jednak potrafią panować nad sobą na tyle, by tuszować sygnały, które są nadawane w rozmowie z drugą osobą. W ten sposób udaje im się czasem uniknąć kłopotliwych sytuacji, na przykład wtedy, gdy ktoś przyłapie ich na kłamstwie.

Sztuką kłamania jest zachowywanie się w trakcie mówienia nieprawdy tak, jak gdyby mówiło się prawdę. Naturalnie i bez oznak zdenerwowania. Bez nerwowego wiercenia się, odwracania wzroku i drgania.

Zawodowi kłamcy często mówią spokojnym, opanowanym, melancholijnym wręcz tonem. Unikają podawania zbyt wielu szczegółów, by oszustwo nie zostało prędko zdemaskowane. Nie ubarwiają niepotrzebnie wypowiedzi i unikają rozmów z wieloma osobami, by przypadkiem nie przekręcić wymyślonej historii. Jak kłamać i nie dać po sobie poznać?

Jak kłamać i nie dać po sobie poznać?

Kłamanie bez zmrużenia oka jest trudne, ponieważ nie jesteśmy w stanie do końca zapanować nad pracą naszego układu nerwowego. W trakcie kłamania czerwienimy się, pocimy, a czasem odczuwamy dodatkowo suchość ust. Potrzeba wielu ćwiczeń, by nauczyć się kontrolować reakcje swojego organizmu. Inna kwestia to opracowanie strategii kłamstwa. Dana historia, powód lub uzasadnienie musi zostać wcześniej opracowane, by nie pogubić się w zeznaniach.

Aby drobne oszustwo uszło Ci płazem, przede wszystkim nie myśl o tym, że kłamiesz. Skup się na tym, żeby zachowywać się na luzie. Staraj się kontrolować reakcje swojego ciała i nie reaguj nadpobudliwie. Połóż ręce spokojnie na kolanach lub opuść je wzdłuż ciała. Nie wymachuj nimi i nie gestykuluj. Jeśli masz taką możliwość, ukryj dolną partię ciała za biurkiem. Przyjmij taką pozycję, aby obserwowanie ruchu Twoich źrenic było utrudnione, ponieważ na ten odruch nie masz wpływu.

Zanim zaczniesz korzystać z powyższych porad, pamiętaj, że kłamstwo jest nieodpowiednie i nie powinno się go nadużywać, nawet dla błahych spraw. Zawsze bierz odpowiedzialność za swoje słowa.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak kłamać i nie dać po sobie poznać?" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak kłamać i nie dać po sobie poznać?" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania