DZIAŁY

Paznokcie hybrydowe stały się prawdziwym hitem. Wyglądają naturalnie, są trwałe, a w dodatku stosunkowo niedrogie. Nic dziwnego, że stawia na nie coraz więcej pań, ale co w sytuacji, gdy hybryda się nie trzyma?

Jeden producent

Jednym z wielu powodów może być brak kompatybilność produktów. Chodzi tutaj o stosowanie lampy tej samej firmy, co lakiery. Wówczas zyskuje się gwarancje, że lakier hybrydowy zostanie odpowiednio utrwalony. A to kluczowa sprawa w wykonywaniu tego zabiegu na paznokcie.

Co więcej, trzeba pamiętać o regularnej wymianie żarówek w lampie. Najlepiej stosować się do tego, co sugeruje producent na opakowaniu. Dbałość o sprzęt z pewnością poprawi jakość paznokci hybrydowych. W ten sposób unikniesz odpryśnięć, haczeń czy odpadania lakieru.

Przygotowanie paznokci

Następna sprawa to odpowiednie przygotowanie paznokci do nałożenia lakieru. Dobra hybryda będzie się trzymać, jeżeli na początku rzetelnie poodsuwa się skórki. Ich zalanie przez lakier będzie prowadziło do odpryskiwania. Jeżeli już skórki są uporządkowane, należy dokładnie wypiłować paznokcie do idealnego kształtu, a potem zmatowić wolny brzeg płytki paznokcia. Gdy wykona się te wszystkie czynności, należy przejść do kwestii najważniejszej, a mianowicie odtłuszczenia paznokci. Jeśli wszystkie te etapy zostaną wykonane z pieczołowitą starannością, hybryda będzie efektywna oraz trwała. Podstawą jest zawsze profesjonalne przygotowanie.

Hybryda nadal odpada

Lampa i lakiery są z tej samej firmy, paznokcie też zostały przygotowane ze starannością, a mimo to hybryda się nie trzyma. W takim wypadku należy się zastanowić, czy nie zostało położone zbyt wiele warstw lakieru. Jeżeli tak, może to skutkować odchodzeniem całych płatów koloru z paznokcia. Najprościej rzecz ujmując, będzie on zwyczajnie spływać.

Upewnij się też, że trzymasz paznokcie pod lampą odpowiednio długo. W tym przypadku można przesadzić zarówno w jedną, jak i drugą stronę. Dlatego należy kierować się radami producenta lakierów. Jeżeli paznokcie będą trzymane w lampie zbyt długo, istnieje ryzyko, że lakier popęka. A gdy zrobi się to zbyt krótko, hybryda nie zastygnie tak, jak powinna i z zabiegu nic nie wyniknie.

Bardzo zniszczone paznokcie

Udajesz się do profesjonalisty, więc masz pewność, że robione hybrydy są najwyższej jakości. Jeśli wciąż borykasz się z problemem odchodzącego lakieru, może to oznaczać poważniejsze problemy z paznokciami. Gdy są one wyjątkowo kruche i mają skłonności do rozdwajania się, najlepiej zupełnie zrezygnować z hybrydy. Wtedy jest odpowiedni moment na wzmocnienie paznokci odżywkami. Dopóki nie doprowadzi się ich do dobrej kondycji, zawsze istnieje szansa, że lakier odpadnie. Nawet jeżeli sprzęt będzie dobry, a przygotowanie paznokcie perfekcyjne. Wypielęgnuj je więc jak trzeba, a dopiero potem ruszaj do kosmetyczki lub sama siadaj z lakierami do lampy!

Zobacz także nasz poradnik Jak zrobić matowe hybrydy bez topu.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Gdy hybryda się nie trzyma" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Gdy hybryda się nie trzyma" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania