DZIAŁY

Słuchaj ulubionej muzyki zawsze, wszędzie, niezależnie od tego, gdzie jesteś… Nie samym Spotify człowiek żyje. Pierwszym serwisem, jaki pojawił się w Polsce, który oferuje strumieniowanie muzyki, jest Deezer! Jak z niego korzystać?

Czym jest Deezer?

Deezer to pierwszy poważny produkt na rynku streamingu muzyki w Polsce, poważny konkurent Spotify i TIDALa. Projekt powstał w 2007 roku i oferuje swoim użytkownikom nieograniczony dostęp do muzyki w strumieniach oraz szereg dodatkowych funkcji. Jakich? Dowiecie się z tego artykułu!

Jak pobrać Deezer i ile kosztuje subskrypcja?

Aplikację Deezer pobieramy ze sklepu Google, natomiast na komputerze po prostu korzystamy z przeglądarkowej wersji. Co do kosztów, darmowa wersja Deezera na komputerze oferuje muzykę bez limitu i ograniczeń, jednak na smartfonach ilość playlist jest ograniczona. Deezera możemy zainstalować na iPhonie, Androidzie, Windows Phone oraz BlackBerry. Usługa jest również dostępna na niektórych telewizorach oraz sprzętach Hi-Fi. Abonament aplikacji na telefon kosztuje 19,99 zł miesięcznie (w pakietach rodzinnych – tj. do 6 osób 29,99 zł) i w ramach tej usługi dostajemy inteligentne, czułe na nasze gusta muzyczne, spersonalizowane narzędzie, tryb offline, brak reklam oraz najlepszą jakość dźwięku. Aplikacja śledzi nasze upodobania i podsuwa nam utwory, które mogłyby nam się spodobać lub nas zainspirować.

Co lepsze: Deezer, czy Spotify?

Obie platformy są dostępne na wielu urządzeniach i obie mają swoich zwolenników. Deezer oferuje więcej za mniejszą cenę, jednak przy założeniu, że decydujemy się na wersje premium obu programów, koszta subskrypcji są bardzo podobne. Fani Deezera doceniają aplikację za to, że posiada w bazie ponad 53 mln utworów (a liczba ta stale rośnie), umożliwia wyświetlanie tekstów do ulubionych piosenek oraz jest wyposażona w funkcję Flow. To funkcja, która pozwala programowi „uczyć się naszego gustu”. Za każdym razem, gdy jakaś piosenka nam się szczególnie podoba, możemy to zaznaczyć i kliknąć odpowiedni przycisk. Flow zapamiętuje nasze wybory i w oparciu o nie generuje nam playlisty. Z kolei Spotify jest wyposażony w zaawansowane algorytmy list odtwarzania, które również reagują na nasze preferencje muzyczne i dostosowują się do naszych gustów. Jednak pod względem technicznym, lepsze strumieniowanie i narzędzia do kodowania muzyki oferuje nam Deezer, dzięki czemu jakość odtwarzanych utworów jest najlepsza.

Słuchanie muzyki w trybie offline

Jeśli wykupiliśmy subskrypcję i mamy telefon wyposażony w kartę pamięci, Deezer umożliwia nam również słuchanie muzyki w trybie offline. Po prostu ściągamy ulubione utwory, a następnie odpalamy aplikację i przestawiamy na tryb offline. Wtedy niezależnie od zasięgu, czy dostępu do Internetu możemy się cieszyć ulubioną muzyką zawsze i wszędzie! Z propozycji nadsyłanych przez aplikację możemy stworzyć wyjątkową bibliotekę muzyczną i zabrać ją gdziekolwiek tylko chcemy!

Jak odinstalować Deezer?

Aby usunąć Deezer, wystarczy po prostu wejść w zakładkę MOJE KONTO i usunąć nasz profil, a następnie odinstalować aplikację z telefonu. Z abonamentu można zrezygnować w każdym momencie.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Deezer – co to jest, jak działa i jak z niego korzystać?" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Deezer – co to jest, jak działa i jak z niego korzystać?" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania