DZIAŁY

Jeszcze parę lat odpowiedzią na pytanie jaki jest najlepszy komunikator internetowy, bez wahania odpowiedzielibyśmy, że gadu gadu. Teraz gdy GG poszło ścieżką nachalnych reklam oraz zbędnych wbudowanych funkcji odpowiedz jest już zupełnie inna.

Naszym celem więc jest przedstawienie komunikatora, który nie jest przyozdobiony w zbędne funkcje, czy gry spowalniające pracę programu. Chcemy zarekomendować wszystkie szybkie i posiadające niezbędne funkcje programy pozwalające na wygodną komunikację międzyludzką.

Poniżej przedstawiam komunikatory internetowe pozwalające zastąpić potwora zżeralności zasobów systemowych jakim jest komunikator Gadu-Gadu.

WTW

WTW – komunikator zajmuje jedynie 0,21MB, a spełnia wszystkie główne założenia co do komfortowej komunikacji. Główną zaletą oraz czynnikiem dla których został przez nas wyróżniony jest kompletny brak reklam. Jego działanie jest szybkie i wygodne, a zapotrzebowanie na zasoby systemowe bardzo niskie. Poza zwykłym trybem rozmowy z jednym użytkownikiem pozwala na rozmowy konferencyjne. Posiada zakładki list użytkowników zaopatrzone w avatory. Co znacznie ułatwi odnalezienie konkretnej osoby, w przypadku nawet wielkiej listy kontaktów. Obsługuje Gadu-Gadu, Tlen.pl oraz XMPP. Posiada wsparcie dla wtyczek pozwalających rozbudować program o różne funkcje. Pozawala oczywiście również na wysyłanie wiadomości sms. Nie posiada wbudowanych funkcji dzięków. Co zaliczamy również do plusów. gdyż podczas długich rozmów po prostu drażnią ucho.

Wielkim uchybieniem twórcy w stosunku do funkcjonalności aplikacji jest brak zastosowanego mechanizmu wyszukiwarki kontaktów w katalogu publicznym.

GG Lite

GG Lite – Jest to równie przystępny i zgrabny komunikator jak w przypadku WTW. Obsługuje, dzięki wtyczkom sieci komunikacyjne Gadu-Gadu, Tlen i XMPP. Nie posiada żadnych bloków reklamowych. Komunikacja tekstowa odbywa się sprawnie i szybko. Nie ma wbudowanych wymyślnych funkcje oraz opcji. Zadowolić to powinno osoby borykające się z brakiem wolnych zasobów komputera. Jeżeli potrzebujemy aplikacji jedynie do komunikacji tekstowej to GG Lite winno być dobrym wyborem.

Do wad zdecydowanie można zaliczyć bardzo skromny wygląd wizualny.

Kadu

Kadu – w pierwszych odsłonach komunikator zaopatrzony był wieloma niedociągnięciami. Prezentował nieprzyzwoicie brzydki wygląd, był mało funkcjonalny i niewygodny w komunikacji. Nowa wersja tego narzędzia jednak zaskakuje dużym postępem. Od strony wizualnej wygląda już schludnie, a sam proces komunikacji jest bardzo wygodny. Konwersacji między użytkownikami odbywają na kartach jednego okna. Wygląd dobrze komponuje się z interfejsem Windows. Można za jego pomocą wysyłać pliki multimedialne, podczas rozmowy korzystać z emotikonów. Wszystkie konwersacje można szyfrować przy użyciu OpenSSL. Komunikator współpracuje praktycznie z wszystkimi sieciami Facebook, GTalk, GG, XMPP.

Pidgin

Pidgin – znany z linuksowej odsłony komunikator, który dołączany był do niektórych dystrybucji pod nazwą GAIM. Obecnie dostępny również na platformę Windows. Cechuje go stabilne, szybkie działanie, lekka waga i przystępny interfejs. Komunikator współpracuje z wieloma sieciami m.in. Gadu-Gadu, ICQ, AIM, MSN Messenger oraz XMPP. Prześlemy za jego pomocą pliki multimedialne do innych użytkowników. Istnieje szeroka możliwość rozbudowy pod kątem różnych wymagań.

Podsumowanie

Komunikatory internetowe powinny być łatwe w obsłudze, szybko działać i pozostać pozbawione reklam. WTW, GG Lite, Kadu oraz Pidgin spełniają wszystkie te czynniki.

Choć ciężko jednoznacznie ocenić, który z powyżej wymienionych programów jest najlepszy. To bezkarnie można powiedzieć, że każda z powyższych pozycji jest idealną alternatywą dla GG. Warto sprawdzić indywidualnie ich potencjał i skorzystać z wybranego komunikatora.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Dobre komunikatory internetowe" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Dobre komunikatory internetowe" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania