DZIAŁY

Któż z nas nie marzy o idealnym uśmiechu? Jeżeli zależy Ci na atrakcyjnym wyglądzie i dążysz do tego, aby Twoje zęby były białe, poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak osiągnąć upragniony efekt.

Higienizacja

Często usunięcie kamienia i osadu wystarczy, aby wyraźnie rozjaśnić zęby. Dzieje się tak dlatego, że nagromadzone na nich barwniki z pożywienia, a także bakterie tworzące kamień, są ciemniejsze od naturalnego koloru szkliwa. Zabieg higienizacyjny pozwala przywrócić naturalną biel Twoim zębom. Piasek używany do zabiegu piaskowania często składa się z węglanu sodu, czyli popularnej sody oczyszczonej. Jest to środek o działaniu wysoce abrazyjnym, czyli usuwa osady na zasadzie ścierania, dlatego po zakończonym zabiegu konieczne jest dokładne wypolerowanie oraz remineralizacja zębów żelem z fluorem lub hydroxyapatytem. Obecnie na rynku dostępne są piaski na bazie glicyny, lub tzw. płynnego szkliwa, które są znacznie delikatniejsze i nie wymagają późniejszego polerowania, a nawet zapobiegają powstawaniu nadwrażliwości pozabiegowej. Koszt takiego zabiegu waha się, w zależności od miasta i gabinetu: od 100 do 300zł.

Soda oczyszczona

Jak wspomniałam sodę oczyszczoną, którą znajdziesz w swojej kuchni, jest środkiem bardzo ściernym, mechanicznym. Owszem, prawdopodobnie zęby będą bielsze, ale szkliwo stanie się chropowate, osłabione i podatne na powstawanie nowych przebarwień i próchnicy. Używana samodzielnie może spowodować więcej szkody, niż pożytku, dlatego, jeśli decydujesz się na ten środek, używaj go z rozwagą. Sodę można stosować maksymalnie raz na pół roku.

Aktywny węgiel

Choć węgiel aktywny jest znany od lat, ostatnio stał się hitem w przemyśle kosmetycznym. Jest to substancja, która wiąże liczne związki chemiczne: kwasy, toksyny, barwniki i inne zanieczyszczenia powstające na zębach. Preparaty z węglem aktywnym dostępne w aptece są bezpieczniejsze, niż pasty wybielające własnej roboty. Ryzyko uszkodzenia dziąseł i szkliwa jest mniejsza, ponadto zawierają różne dodatki np. miętę czy glinkę bentonitową, które odświeżają oddech. Pomimo swojego czarnego koloru, węgiel nie przebarwia zębów i łatwo się wypłukuje. Wybierając produkt pamiętaj, aby był sprawdzonej firmy.

Pasty wybielające

Jeżeli nie wyobrażasz sobie poranka bez kawy, często sięgasz po czerwone wino, czy papierosy to warto sięgnąć po pastę wybielającą. Czy wybieli Twoje zęby? Nie. Pasty wybielające działają na zasadzie podobnej do sody oczyszczonej, są bardziej ścierne niż pasta przeznaczona do codziennego użycia, ale mniej abrazyjne, niż soda oczyszczona. Pasty wybielającej należy używać okresowo, np. co drugi dzień na zmianę ze zwykłą pastą, lub 2 tygodnie pasty wybielającej i 2 tygodnie stosowania zwykłej pasty. W ten sposób unikniemy ścierania szkliwa, a na zębach nie będzie osadzał się niechciany barwnik.

Kontrast

Jeżeli jesteś kobietą i nie masz czasu na wybielanie, pomaluj usta szminką o intensywnym czerwonym kolorze. W towarzystwie ciemnej czerwieni nawet pożółkłe zęby będą wydawać się jasne.

W dobie idealnego wyglądu kreowanego w Photohopie, serwowanego nam w mediach, nie dajmy się zwariować. Jeśli chcesz mieć bielsze zęby, wybierz mądrze odpowiednią i bezpieczną dla szkliwa metodę, ponieważ raz wytarte – nie odbuduje się.

Niniejszy poradnik pod tytułem "6 sposobów na białe zęby" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "6 sposobów na białe zęby" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania